33-годишният колоездач на Орика Грийнедж спечели втора етапна победа в кариерата си в Тур дьо Франс и първа за отбора си, който дебютира миналата година.
Така за трети пореден ден се получи изненада и типичните спринтьори не успяха да се изявят.
Причина за това бе сравнително насечения релеф на етапа. Макар да нямаше височини от най-голяма трудност, на 13 километра преди финала имаше такава от втора степен, която макар и къса бе сравнително стръмна.
Това предизвика изоставане на типичните мощни спринтьори като Марк Кавендиш и Андре Грайпел. Петер Саган обаче се бе задържал в основната група и това го правеше фаворит за победата. Очевидно обаче той нямаше свежест в краката си, тъй като не успя да прихване атаката на Геранс и му позволи да победи с буквално десетина сантиметри аванс.
Все пак второто място на Саган му позволи да излезе начело в класирането по точки и да облече зелената фланелка. Белгиецът Ян Бакелантс запази жълтата фланелка с една секунда аванс пред група от над 70 колоездача, всичките с равно време.
В утрешния 4-ти етап обаче със сигурност ще има сериозни размествания, включително и между претендентите за краен успех. Причината е, че тогава е отборното бягане по часовник.

Над 5 300 души са станали жертва на домашно насилие за 10 месеца
Кошмар за шофьорите: ТИР-ове чакат с дни в задръствания на "Капитан Андреево" (ВИДЕО)
Ще опитат да изтеглят танкера Kairos на пристанището в Бургас
Вотът на недоверие: Кабинетът "Желязков" под ударите на опозицията в НС (ВИДЕО и СНИМКИ)
"Да, България": Управляващите заглушават мобилните телефони за протеста довечера
Италианската кухня получи от ЮНЕСКО статут на световно културно наследство
Здравните специалисти на протест, Кирилов им обеща по-високо възнаграждение
Криминалната мистерия "Мамник" – от 8 януари в ефира на БНТ
Загряване на спирачките през зимата – мит или реалност
Как водата може да спаси дизеловите коли в Европа
Opel Astra получи малки, но важни промени
Най-готините автомобилни цветове на 2025
Пади Пимблет обещава нокаут срещу Джъстин Гейджи в първия си шампионски мач
„Исках нокаут, но съперникът се оказа корав“ – Жулиен Риков след категоричната победа на SENSHI 29
Рой Джоунс каза кой световноизвестен боксьор има най-голям шанс за успех в ММА
Джоузеф Паркър ще бъде оневинен за положителния тест за кокаин
Отбиване на бебето
София е домакин на кампанията „5 минути за здраве“ с безплатни изследвания чрез иновативни технологии
Болки в кръста в напреднала възраст – невинаги е дискова херния
БЛС с две основни предложения за корекции в проектобюджета на НЗОК за 2026 г.
Коментари
Напиши коментар18:10 | 1 юли 2013 г.
Напиши коментар