Финалистът в Шампионската лига Ливърпул завърши наравно 2:2 като домакин на вече изпадналия Чарлтън в последния си мач от първенството в английската Висша лига.

Така "Червените" набраха 68 т., колкото има и Арсенал, но възпитаниците на Рафаел Бенитес имат с 2 гола по-добра голова разлика.

Срещата премина под знака на прощаването на легендарния нападател на клуба Роби Фаулър, който изведе за последно отбора с капитанската лента.

Домакините започнаха в тренировъчно темпо и бързо бяха наказани още във 2 минута, когато Холанд успя да открие резултата в полза на Чарлтън.

Резервата в този мач Шави Алонсо изравни в 62 минута, но 10 минути по-късно Дарън Бент възстанови преднината на гостите.

Крайното 2:2 оформи от дузпа в последните секунди Хари Кюъл, който пропусна почти целия сезон заради контузия.

Най-вълнуващия момент бе в 88 минута, когато всички на стадиона станаха на крака да изпратят с аплодисменти напускащия Роби Фаулър, който бе заменен от Крауч. Както е известно договорът на Фаулър няма да бъде подновен и той ще напусне Ливърпул.

Стадион "Анфилд", 43 134 зрители.

Ливърпул: Падели, Финан, Карагър, Арбелоа (61 Алонсо), Джерард, Машчерано, Зенден (57 Кюъл), Рийзе, Каут, Фаулър (88 Крауч).

Чарлтън: Рандолф, Йънг, Бугера, Хрейдерсон, Татчър, Амброуз (52 Хюз), Холанд, Сонг, Женг (90 М. Бент), Сам (82 Хасълбенк), Д. Бент.