Жозе Моуриньо е бил на косъм да си подаде оставката, след като е имал сериозни разминавания в разбиранията си за работа със собственика Роман Абрамович.

Португалеца е променил решението си в последния момент и то благодарени на здравомислието си. Според него схемата на работа в Челси е просто нелепа.

"Стигна се до смешната ситуация, в която имаше 14 треньора кандидати за моя пост. Ако не бях зрял човек със сигурност щях да си подам оставката."

"Сега аз съм треньор, Питър Кениън е изпълнителен директор и има един борд, в който Абрамович не участва. Неговата позиция в клуба е по-различна от обикновената."

Според Моуриньо комуникацията с Абрамович е изключително трудно и тя е една от причините често да им разногласия по определени трансфери.

"Аз тренирам играчите, Питър движи структурната и финансовата част. Роман Абрамович, като собственик на клуба трябва да бъде информиран от Питър за всичко, което мислим да правим и той казва "да" или "не".

"Тогава Кениън се свързва с мениджъра на играча и достигат някаква договорка. После пак се обажда на Роман за да види дали той е доволен и ако той каже "да", тогава преминаваме към сделка."

"Комуникация все още има - макар и по-различна", сподели португалеца пред "Сън".