Суперзвездата на Барселона Роналдиньо предпочита да отиде в Милан, вместо в Челси твърди “Гадзета дело Спорт”. Според изданието бразилецът, за когото се твърди, че е в конфликт с треньора Франк Рийкард и може да напусне, желае да играе при росонерите, тъй като в тима има 7 негови сънародници, а освен това начина на живот в Италия му допада повече.

В европейския клубен шампион в момента се състезават Дида, Кафу, Емерсон, Сержиньо, Дигао, Кака и младият талант Алехандре Пато. Смята се, че президентът Силвио Берлускони е заделил 100 млн. евро в опита си да привлече футболиста, който ще получава по 12 млн. на сезон.

В същото време от Челси също не се отказват от играча и финансовите условия, които могат да му предложат със сигурност са по-добри от тези на Милан. Твърди се дори, че бразилецът може да се възползва от правилника на ФИФА и следващата година да откупи оставащите 2 години от контракта си, тъй като тогава ще бъде на 28 години. При това положение той ще излезе едва 14 млн. паунда на Челси.

В специално изявление обаче от Барса заявиха, че Роналдиньо не играе в последните мачове единствено заради здравословни проблеми. Той е считан за ключов играч в този отбор и ще продължи да играе в него, като никакви варианти за евентуалната му продажба не стоят на дневен ред твърдят от клуба.