Един от най-добрите вратари в света Петер Чех е изкушен сериозно от възможността, да играе за Барселона. В момента чехът е основна част от звездния състав на Челси, но разкри, че ако каталунците отправят предложение трудно ще му устои.

В Челси наистина се чувствам много добре, но в случай, че от Барселона проявят интерес, определено ще се замисля сериозно” заяви 25-годишният вратар, който продължава да лекува контузия в прасеца и ще отсъства още около месец от игра.

Не е ясно, как ще реагират каталунците на това предложение, след като в тима разполагат със стабилни вратари. Макар че понякога допуска грешки Виктор Валдес притежава отлични качества, като същото се отнася и за резервата му Алберт Жоркера.

Сегашният контракт на Чех с Челси е до 2010 година. Вратарят бе основна фигура в състава в ерата на Жозе Моуриньо и бе с основен принос за 6-те трофея, спечелени през изминалите 3 сезона.