Лидерът при голмайсторите в Премиършип Никола Анелка логично бе определен за най-добър играч в английското първенство през месец ноември. Тогава той вкара 7 гола в 5 двубоя и грабна приза закономерно.

Той направи хеттрик срещу Съндърланд, а освен това вкара по два гола срещу Блекбърн и Уест Бромич Албиън. Той печели наградата за втори път в кариерата си, след като преди това получи признанието и за февруари 1999 година.

При мениджърите за първи път в кариерата си отличието спечели треньорът на Болтън Гари Мегсън. За периода неговият отбор спечели 4 от своите 5 срещи и се изкачи до 9-о място в класирането.

Забележителното бе, че Уондърърс спечели и трите си гостувания, като последователно победи Хъл Сити, Мидълзбро и Съндърланд. Тимът надви и Манчестър Сити у дома и въпреки че след това загуби от Ливърпул представянето му бе наистина отлично.

Мегсън пристигна на Рийбок Стейдиъм” през миналия ноември и успя да запази мястото на отбора в елита, водейки сериозна битка за оцеляване.