Какви ли не неща се случват във футбола. Днес следобед нападателят на Стоук Сити Рикардо Фулър бе изгонен, след като се сби със съотборник. Това стана по време на мача с Уест Хям, който Грънчарите загубиха с 1:2.

Нещата можеха да се развият и по-друг начин, защото тимът му поведе с гол на Абдулайе Файе. През втората част Чуковете изравниха чрез Карлтън Коул, а вина за гола донякъде имаше защитника Анди Грифин.

Фулър се ядоса от това и поиска обяснение от бранителя. Двамата размениха реплики, след което нападателят посегна с юмрук към съотборника си. Реферът веднага му показа червен картон и го прати под душовете. Това обаче помогна на лондончани да спечелят с 2:1 след попадение на Диего Тристан, въпреки че останаха съмнения за засада.

“Няма извинение за това, което направи Фулър. Недопустимо е подобно нещо да се случва. В понеделник ще говоря и с двамата. Рик е доста избухлив и се надявам, че ще успеем да оправим нещата. Такива неща се случват във футбола, тъй като ирачите влагат много страст” коментира мениджърът Тони Пулис.

През 1995 година подобен инцидент имаше и в Шампионската лига в мач на Блекбърн, като Греъм льо Со и Дейвид Бати се сбиха.