Досега Франк Рибери не бе в игра и около него имаше голяма шумотевица по трансферни въпроси. От събота той вече е отново на терена – и веднага се започва нова сага. Този път с треньора.

 

Ван Гаал многократно заяви, че ще използва французина зад нападателите, а не както досега той е играл – по лявото крило. Срещу Вердер Рибери обаче бързо се самоизтегли наляво в очевидно неспазване на тактическата схема на холандеца.

 

„Понякога си представям, че мога да играя и в средата. Но силата ми е вляво, там мога да създавам много повече опасности”, заяви халфът пред Билд и изяви желанието си в следващия кръг да е титуляр.

 

Президентът на Байерн Франц Бекенбауер, който критикува остро Рибери по време на трансферните бъркотии, сега застана на негова страна.

 

„Разбирам, че Франк иска да играе вляво. Там има повече място, може да използва бързината си и да финтира противника. Това отговаря най-добре на качествата му”, постанови Бекенбауер.

 

Ван Гаал обаче не е от треньорите, на които може да се казва каквото и да било и това предпоставя напрежение по веригата треньор-играч-президент. Холандецът разкритикува Рибери.

 

„Той имаше една добра акция. И много загубени топки. Вижда се, че му липсва игрови ритъм. Ще преценя през седмицата в какво състояние е”, заяви спокойно ван Гаал.