Само точка от първите два мача взе Вердер в новото германско първенство. Домакинската загуба от Айнтрахт бе последвана от равенство в Мюнхен с Байерн.


Слабият старт ще принуди клуба да развърже кесията, за да купи от Челси Клаудио Писаро. Миналия сезон той игра като преотстъпен край река Везер.

 

„Искам да прекратя слуховете: ако го вземем, тогава ще го купим. Мисля, че това е и целта на Челси”, заяви спортният директор на Вердер пред телевизия DSF.

 

Споразумението обаче продължава да се бави. От Вердер се надяват до края на трансферния прозорец да успеят да се споразумеят с англичаните и да завършат сделката. Алофс потвърди, че се водят „активни преговори”.

 

Това означава, че Вердер може и да продаде все пак Бобакар Саного. Двете сделки са свързани – ако се постигне споразумение за Писаро, веднага котдивоарецът ще бъде пратен в Сент Етиен. Той струва 4 милиона евро, които ще отидат за покриване на част от трансфера с Челси.

 

Самият Саного не иска да ходи във Франция, но е наясно, че с идването на Писаро той ще седне на резервната скамейка. Тогава трансферът остава единствен негов ход.