Кьолн загуби и двата си мача на старта на първенството и се озова на последното място. Въпреки това иска да купи играч от Реал Мадрид – Рафаел ван дер Ваарт. Това съобщава вестник Експрес.

 

Холандецът остава засега без отбор. В Реал не разчитат на него и искат да го продадат. Той дори не получи номер на фланелка за новия сезон и по правилата на футболния синдикат Фифпро това е достатъчно испанците да го пуснат без пари.

 

„Не ме е напуснала смелостта да опитам подобно нещо. Сега 99% от хората ми казват защо това няма да стане. Един процент мислят, че е възможно. Аз се числя към тях”, обяви мениджърът на Кьолн Михаел Майер.

 

Още преди четири седмици от Кьолн са се свързали за пръв път с Реал Мадрид. Тогава цената е била 15 милиона евро. Досега обаче никой не взе ван дер Ваарт и в Кьолн се надяват цената да е паднала драстично.

 

Силен аргумент на Кьолн е, че съпругата на футболиста - Силви, снима в града популярно шоу с Дитер Болен, някогашната звезда от „Модърн Токинг”. Тя е много често в Кьолн, обобщава Експрес.

 

Преди дни се заговори и за трансфер на холандеца в Арсенал.