Националният селекционер на Англия Фабио Капело вече е наясно на кои футболисти ще разчита за Мондиала в ЮАР.

Специалистът ще освободи Лейтън Бейнс, Адам Джонсън, Дарън Бент и Тио Уолкът.

Джо Коул ще бъде в състава за ЮАР, въпреки че до последно не се знаеше, дали той ще бъде сред избранниците на Капело.

Изненадващо е, че Дарън Бент няма да бъде в състава на "трите лъва", както днес писа "Дейли Телеграф". Още по изненадващо е обаче, че Капело със сигурност ще вземе на Мондиала Шон Райт-Филипс, Джърмейн Дефоу и Майкъл Карик.

Последният бе тотално отписан за Мондиала, заради ужасно слабата форма, в която се намира, но въпреки това италианецът е решил да му гласува доверие.

Въпреки, че все още официално не е обявен състава на Англия, вече е ясно горе долу кои ще бъдат жертвите на редуцирането, което Капело ще направи, за да останат 23-ма футболисти.

Според "Нортърн Ехо", Адам Джонсън няма да пътува за ЮАР. "Дейли Телеграф" пък твърди, че Лейтън Бейнс от Евертън и Стивън Уорнък от Вила също са получили лоши новини от дон Фабио.

Отсъствието на Бент означава, че Капело ще остави в отбора Емил Хески и Питър Крауч, което не е изненада.