Наполи и Лацио изнесоха невероятно оспорван и драматичен мач, завършил с победа 4:2 на южняците.
Домакините имаха предимство в началото на срещата, но Игуаин стреля неточно отляво, а Кана от Лацио се отърва само с жълт картон, след като повали откъсващия се аржентински ас на Наполи.
Орлите обаче изненадващо поведоха в 21-ата мин. Тогава Лулич получи пас от Маури,направи страхотен пирует, като принуди Албиол да влезе в ролята на безпомощен наблюдател, след което намери далечния долен ъгъл на Рейна – 0:1.
В 28-ата мин. Игуаин получи пас от Пандев вляво, но от много удобна позиция като по чудо топката не влетя в мрежата. Фелипе Андерсон отвърна за Лацио, като подмина Мертенс и стреля, но вратарят на домакините Рейна скъси дистанцията и парира.
Валон Бехрами стреля мощно с левия крак след лошо избита от отбраната на Лацио топка, но топката мина над напречната греда. В 39-ата мин. Инсине пък получи прекрасен диагонален извеждащ пас от Игуаин, овладя си топката добре, но ударът му профуча на сантиметри над вратата. Лацио отвърна с мощен изстрел извън наказателното поле на Онази
Пандев падна в наказателното поле в опит да си спечели дузпа, но в 41-ата мин. Наполи най-после изравни. Мертенс демонстрира специалитета си: потегли мощно навътре от левия фланг, излезе фронтално срещу вратата и от около 18 метра буквално препарира вратаря на римляните Бериша.
49-ата мин. Мертенс падна в пеналта след интервенция на Кана. Реферът Банти даде дузпа за Наполи и показа втори жълт картон на албанеца. Игуаин пък не сбърка от бялата точка и изведе южняците напред в резултата, като прекъсна головата си суша. Това бе първи гол за него от 17 март, когато се разписа победно срещу Торино. Игуаин не беше помирисвал гол в четири поредни мача от Серия А и реванша от Лига Европа срещу Порто.
Аржентинецът не се спря дотук. В 67-ата мин. той си пое топката с глава след висок пас на Инсине, прехвърли топката над Новарети, навлезе в наказателното поле и с мощен диагонален шут разстреля Бериша.
Буквално в следващата атака Игуаин можеше да направи хеттрик, след като бе изведен от Инсине, но този път бе париран от стража на Лацио. Инсине пък отправи страхотна тупалка, която влизаше в десетката, но Бериша спаси.
Елдер Пощига и Ледесма опитаха късмета си за Орлите, но ударът на първия бе спасен от Рейна, а вторият не уцели вратата. Римляните продължаваха да търсят гола, но Кандрева, който изскочи отдясно, не намери вратата с диагонален шут.
В 82-ата мин. обаче Онази получи извеждащ пас от дълбочина, прекара топката през краката на Рейна и я довкара в опразнената мрежа. Макар и останали с десет души, римляните не спряха да търсят изравнителен гол. В 89-ата мин. Пощига наистина успя да прати топката в мрежата на Наполи, но попадението не бе зачетено заради засада.
В 94-ата мин. Игуаин оформи хеттрика си и сложи точка на спора. Той овладя далечно подаване, счупи кръста на злощастната резерва Новарети и технично прехвърли Бериша – 4:2.







Най-добрите упражнения по време на работния ден
Богдана Панайотова: Терзиев ми поиска оставката с SMS
Турската полиция разби мрежа от онлайн врачки: 62 са арестувани
Дъщеря на Игнат Канеф взе мястото му на почетен консул в Канада
Влиятелна съдийка в САЩ кара в насрещното мъртво пияна
Феноменът Овечкин първи в НХЛ вкара 900 гола
Как Porsche използва технология от дизела в най-бързото 911 Turbo
Защо BMW E46 все още е много търсено
Peugeot показа как ще изглежда следващото 208
Възраждането на Jaguar ще се забави
Бившият шампион на Bellator Райън Бейдър ще дебютира в Rizin на Нова година
Бившата шампионка на UFC Холи Холм ще се бие за световна титла по бокс
UFC Fight Night 264 остана без няколко бойци дни преди събитието
Дела Мадалена: Виждам ранна победа над Махачев и луда радост
Конференция: 15 години заедно за по-добър живот на хората с ревматологични заболявания
Антиподагрозни лекарства – видове и начин на приложение
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар