Наполи затвърди лидерската си позиция в Серия А с ключова победа като гост на Сампдория с 4:2.

Неаполитанците записаха пета поредна шампионатна победа и уверено водят в таблицата с 5 точки пред втория Ювентус, който в късния мач приема Рома.

Наполи контролираше мача през цялото време и без особено трудности стигна до трите точки. Гонсало Игуаин откри резултата в 9-а минута с 21-ия си гол за сезона, а Лоренцо Инсиние удвои преднината на гостите от дузпа в 18-а минута.

Хоакин Кореа върна надеждите на домакините, като намали в самия край на първото полувреме.

В 59-а минута Сампдория остана с 10 души след червен картон на Матия Касани, а минута по-късно капитанът Марек Хамшик възстанови преднината от два гола на Наполи след индивидуална акция.

До края двата отбора си размениха по още един гол: италианският национал Едер направи 2:3 в 73-а минута , а Дрис Мертенс вкара четвърти гол за Наполи в 79-а минута след великолепен финт и удар по диагонала.