Марко Пароло вкара четири гола за Лацио при разгромната победа над последния Пескара с 6:2 в мач от 23-ия кръг на Серия А.

С успеха лациалите изместиха Интер от четвъртото място на таблицата преди голямото дерби тази вечер между Ювентус и Интер.
Поражението остави Пескара на дъното, като тимът е с илюзорни шансове да запази мястото си в елита.

Марко Пароло даде начало на головата фиеста с два бързи гола в 10 и 14 минути, а Ахмед Бенали намали за домакините в 29-а минута.

Ключовият момент в мача бе в 36-а минута, когато Джанлука Капрари изпусна дузпа за Пескара. Домакините все пак изравниха в 41-а минута чрез Гастон Бругман и двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:2.

През втората част обаче Лацио бе пълен господар и вкара четири безответни гола - два на Марко Пароло и по един на Кейта Балде и Чиро Имобиле.

Аталанта продължава силното си представяне през този сезон след домакинска победа над Каляри с 2:0. Алехандро Гомес вкара и двата гола в началото на мача и вече има 8 попадения на сметката си през този сезон.

С успеха тимът от Бергамо държи 6-о място с 42 точки, колкото има и петият Интер, който тази вечер гостува на Ювентус.

Сасуоло взе ценна победа като гост на Дженоа с 1:0 и до голяма степен си гарантира участието в елита и през следващия сезон.

Сасуоло е 14-и с 27 точки, докато Джеона се смъкна на 16-о място с 25 точки.

Лоренцо Пелегрини вкара единствения гол в 26-а минута на мача.