Головата машина на Дженоа Кшищоф Пиатек продължава да чупи рекорди и да носи победи на генуезците. Полякът реализира два гола за успеха на Дженоа с 2:1 над Фрозиноне и записа най-добър старт на сезона за дебютант в Серия А от близо 70 години

Пиатек бе привлечен в Дженоа това лято за едва 4 милиона евро и бързо се превърна в любимец на тифозите. В мач от 7-ия кръг на калчото полякът се разписа два пъти през първото полувреме и вече има 8 гола в 6 мача за генуезците от началото на сезона, като е убедителен лидер в класацията при голмайсторите

Последният дебютант, който бележи 8 гола в първите 6 кръга, е Карл Оге Хансен от Аталанта през сезон 1949/50.

Фиорентина надигра Аталанта с 2:0 в друга среща от кръга и се приближи до челото в таблицата. "Виолетовите" имат 13 точки и делят третото място със Сасуоло, който тази вечер приема Милан.

Жордан Верету откри резултата в 63-а минута от дузпа, а в добавеното време Кристиано Бираги оформи крайното 2:0.

Торино прекъсна серия от три мача без победа, като надигра с 1:0 като гост последния в таблицата Киево. Торинци стигнаха трудно до трите точки с попадение на Симоне Дзадза две минути преди края.