Бившият италиански национал Марио Балотели попадна в центъра на поредния расистки скандал в Италия. Нападателят на Бреша бе обиждан на расистка основа от феновете на Верона по време на мача между двата отбора от Серия А.

През второто полувреме ултрасите на Верона започнаха да обиждат Балотели, което вбеси играча и той изрита топката по посока на трибуните, след което отказа да продължи мача. Съотборниците и съперниците му на терена опитаха да го успокоят, а реферът спря мача за няколко минути.

В крайнта сметка Балотели продължи мача и дори вкара гол, с който оформи крайното 2:1 за Верона.

Еди Мора и Матео Песина бяха точни за Верона, а Балотели вкара почетен гол 5 минути преди края, като с победата веронци се изкачиха на 9-о място в класирането.

Удинезе се върна на победния път и спечели с 3:1 при гостуването на Дженоа, дни след уволнението на старши треньора Игор Тудор.

Водени от временния наставник Лука Готи, играчите на Удинезе направи обрат на "Мараси". Дженоа поведе с гол на ветерана Горан Пандев, но тимът от Удине обърна с попадения на Родриго де Паул, Кен Сема и Кевин Ласаня.