Венеция сложи край на 20-годишното си чакане за завръщане в елита на Италия, след като направи равенство 1:1 с Читадела у дома в реванша от финалния плейоф за промоция в Серия "А" и отстрани съперника си с общ резултат 2:1.

Венеция имаше преднина от 1:0 от първия двубой, но изостана в резултата на собствения си стадион в 26-та минута след гол на Федерико Проя, а само десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Паскуале Мацоки.

Развръзката от сблъсъка дойде в допълнителното време на втората част, след като в 93-та минута Рикардо Бокалон вкара изравнителен гол, който донесе на Венеция завръщане в Серия "А" за първи път от сезон 2001/02 насам, предава БНР.

Венеция завърши на пето място в Серия "Б" през изминалия сезон, но победи последователно Киево, Лече и Читадела, за да се присъедини към Емполи и Салернитана, които спечелиха директни промоции за елита. От Серия "А" изпаднаха Парма, Беневенто и Кротоне.

Снимка: Venezia FC