Каляри спечели с 2:1 у дома срещу Дженоа в мач от 11-и кръг на Серия А и се измъкна от зоната на изпадащите. Това е трета поредна победа за сардинци в рамките на последната седмица във всички турнири, като до преди миналия уикенд тима на Клаудио Раниери нямаше успех в първенството. Преди седмица Каляри обърна Фрозиноне от 0:3 до 4:3, след което през седмицата победи 2:1 Удинезе като гост след продължения, а сега се наложи и над Дженоа.

Битката беше между два новака в Серия А. Първото полувреме не донесе голове, макар Васкес да удари гредата за Грифоните, а попадение на Лувумбо да бе отменено, заради нарушение.

Още на почивката Раниери направи две смени. В 48-ата минута влезлият от пейката Николас Виола откри с хубав удар по диагонала. Радостта на сардинци обаче бе само 3 миниту. Грешка на Голданига позволи на Гудмундсон с акробатичен удар да изравни. Нови резерви за Каляри донесоха победата. Андреа Петаня осистира на Габриеле Дзапа, който вкара в близкия ъгъл за крайното 2:1.

С успеха Каляри събра 9 точки и се измъкна от зоната на изпадащите. Дженоа остава с 11 пункта до тук.