Аугсбург победи домакина Вердер с 2:1 в мач от втория кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Дирк Шустер записаха първи успех в Бундеслигата за сезона след обрат през втората част.

Бременчани действаха по-активно през първото полувреме и заслужено поведоха малко преди почивката, след като Арон Йохансон се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Мартин Хинтерегер срещу Златко Юнузович.

Гостите реагираха бързо след подновяването на играта и в 52-ата минута Джефри Гувелееув изравни, след като засече отблизо центриране от корнер на Даниел Байер.

Аугсбург стигна до пълен обрат в 73-ата минута след отлично изпълнен пряк свободен удар от границата на пеналта на Константинос Стафилидис.

До края домакините така и не създадоха нищо съществено и останаха на дъното на класирането без актив и с голова разлика от 1:8.