Досегашният едноличен лидер в Бундеслигата РБ Лайпциг допусна първа загуба за сезона след 0:1 при гостуването на Инголщадт и отстъпи лидерската позиция на Байерн по голова разлика.

Гол на бразилеца Роджер в 12-а минута донесе трите точки за Инголщад и нанесе първа загуба на Лайпциг за сезона.

Инголщадт завърши мача с 10 души след два бързи жълти картона на Матю Леки в добавеното време, но въпреки това тимът удържа крехкия аванс в седеминутното добавено време.

Победата измъкна Инголщадт от дъното на таблицата и тимът вече е предпоследен с 8 точки.

Хамбургер постигна втора поредна победа в Бундеслигата след минимален успех с 1:0 над Аугсбург. Филип Костич отбеляза единствения гол в 68-а минута и Хамбургер вече има 10 точки и заема 16-о място.

И двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони на Люис Холтби за Хамбургер минута преди почивката и на Доминик Кор за Аугсбург в 66-а минута.