РБ Лайпциг победи Херта с 3:0 в Берлин в среща от десетия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Ралф Рангник събраха 19 точки и се изкачиха на третото място в класирането, след като продължиха серията си без поражение в Бундеслигата на девет поредни срещи. Столичани пък допуснаха първа загуба като домакини през кампанията и заемат осмата позиция с 16 точки.

Гостите поведоха още в седмата минута. След центриране в пеналта от ляво Максимилиан Мителщед засече отблизо към собствената си врата, Руне Ярстейн изби, но право към Тимо Вернер, който от 2 метра прати топката в мрежата.

Осем минути след почивката Вернер удвои. Той беше изведен в чиста позиция в ляво в пеналта от португалеца Арминдо Брума и за втори път преодоля Ярстейн.

Домакините бяха близо до намаляване на резултата в 74-ата минута, когато шут на Фабиан Лустенбергер профуча на сантиметри край целта, а в следващата атака РБ Лайпциг реши всичко с трети гол. Бразилецът Матеус Куня вкара със страхотен изстрел от дъгата пред пеналта в горния десен ъгъл на вратата на Ярстейн.