Най-добрата ни биатлонистка Милена Тодорова записа върхово постижение в кариерата си за Световната купа, завършвайки на осмо място в последния за сезона спринт на 7,5 км.

Тодорова премина трасето в шведския зимен център Йостерсунд за 19:06.9 минути, като не допусна грешка при двете стрелби и завърши на 22,3 секунди зад победителката Тирил Екхоф (Норвегия), пише "Монитор".

Така Тодорова подобри най-доброта си класиране за Световната купа по биатлон, което до момента бе 17-о място от индивидуалната надпревара на 15 км на световното първенство в Антхолц-Антерселва (Италия) през миналата година.

Другите две българки Мария Здравкова и Даниела Кадева завършиха съответно на 73-а и 76-а с по една и две грешки съответно.

За Екхоф, която през миналата седмица си гарантира големия кристален глобус, това е седма поредна победа в спринта и общо 13-а за сезона. На втора позиция се класира Доротея Вирер (Италия), а трета е Ингрид Тандреволд (Норвегия).