Българката Милена Тодорова завърши на 15-о място в спринта на 7.5 км от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия).

Тодорова пропусна една мишена във втората си стрелба от положение прав и финишира за 20:54.6 минути. Така българката се класира за неделното преследване.

Германката Денизе Херман, която на Игрите в Пекин 2022 спечели индивидуалната дисциплина на 15 км, стигна до успеха днес. Тя измина трасето за 20:08.6 минути с една пропусната мишена.

Втора на 5 секунди остана норвежката Тирил Екхоф, а трета на 5.2 секунди се нареди бившата олимпийска и световна шампионка по ски бягане Стина Нилсон от Швеция, за която това е първи подиум в този спорт. Двете също пропуснаха по една мишена.

Олимпийската шампионка от Пекин 2022 Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия остана осма с две грешки в стрелбата и изоставане от 28.1 секунди.

Още две българки участваха в състезанието. Мария Здравкова е 70-а с две пропуснати мишени и на 3:09.0 след победителката, а Даниела Кадева е 81-а с четири пропуска и пасив от 3:48.2 минути.

В генералното класиране за Световната купа след 16 старта за сезона води Марте Олсбу Рьойзеланд с 685 точки, следвана от Елвира Йоберг с 599 и Динара Алимбекова (Беларус) с 589 точки.