Следващата стъпка в треньорската кариера на Юрген Клоп ще бъде отбор в Англия или Испания. Това заяви агентът на бившия наставник на Борусия Дортмунд Марк Козике.
В края на сезона спецът напусна "Сигнал Идуна Парк" и заяви, че ще си вземе едногодишна почивка. Клоп е имал оферта от руски отбор, но представителят му не пожела да разкрие кой е той. Медиите в страната обаче смятат, че тя е била от Спартак Москва.
"Един агент ми се обади и ми каза, че голям руски клуб се интересува от него. Но Клоп вече беше твърдо решил да си вземе почивка. Не мога да кажа за кой клуб става въпрос. Юрген няма никакви предразсъдъци към Русия, но точно в момента има два приоритета – Англия или Испания. Готов съм да предскажа, че следващата му работа ще бъде в една от тези две страни. Парите не са от значение за него. Клоп достигна ниво, където навсякъде ще бъде добре платен. 3-4 милиона повече няма да го изкушат. Важното е усети кой ще е неговият следващ отбор", каза агентът.