Челси и Брайтън завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Стамфорд бридж".

"Чайките" изиграха много прилично и равностойно първо полувреме, в което дори имаха превес по отношение на общия брой удари (9:7) и притежанието на топката (56%). Домакините обаче бяха по-ефективни.

Още в 17-ата минута Сезар Аспиликуета нацели гредата, а в 28-ата минута Ромелу Лукаку откри с глава след изпълнение на корнер на Мейсън Маунт. Това беше първо попадение за белгиеца тук от септември насам.

Гостите натиснаха педала на газта веднага след рестарта и Якуб Модер нацели напречната греда, а малко след това Ивес Бисума загря ръкавиците на Едуар Менди. Домакините пропуснаха златен шанс при контраатака двама срещу един, но после Брайтън направи нов пропуск чрез Мопе.

Точно час след началото Брайтън вече имаше предимство по абсолютно всички параграфи (точни удари, неточни изстрели, блокирани шутове, притежание на топката и корнери), но европейският първенец успяваше да удържи аванса си с дружни усилия.

Пет минути преди края на редовното време Лукаку излезе на стрелкова позиция и шутира, но беше спрян от рикошет.

В 91-ата минута правдата възтержествува и Дани Уелбек изравни с глава за Брайтън при хубава акция и центриране отляво.

Така Челси събра 42 точки на второто място и изостава с цели осем от шампиона Манчестър Сити (към момента на приключване на този мач). Брайтън е десети с 24 пункта.

Челси - Брайтън 1:1

1:0 Ромелу Лукаку - 28'

1:1 Дани Уелбек - 91'