Манчестър Юнайтед продължава с неубедителните си изяви, завършвайки 1:1 при гостуването на последния във Висшата лига Бърнли. Пол Погба вкара за „червените дяволи“, а Джей Родригес бе точен за домакините.

Така Юнайтед поставя под сериозна въпросителна участието си в Шампионската лига, след като бе изместен от Уест Хем от четвъртото място. „Виненочервените“ пък остават на дъното, но имат два мача по-малко и все още могат да се измъкнат.

Ралф Рангник остави Кристиано Роналдо на резервната скамейка, а в атака бе предпочетен Едисон Кавани. В 12-ата минута Фернандеш центрира от пряк свободен удар и Варан бе точен с глава. ВАР обаче се намеси и бе отсъдена засада на Магуайър, който влияеше на ситуацията.

Гостите продължиха да настояват и бяха възнаградени. В 18-ата минута Фернандеш направи пас от движение към Рашфорд, който продължи по крилото към включилия се Люк Шоу.

Левият бек разсече отбраната на съперника и намери Погба, а французинът забоде с мощен шут топката под гредата. Малко след това автогол на Браунхил бе отменен заради нарушение в атака на Погба.

В 33-ата минута Юнайтед като по чудо не удвои резултата. Шоу центрира, топката рикошира в крак на защитник и кацна на главата на Кавани, който стреля, но Ник Поуп спаси.

В 40-ата минута отново английският национал бе на ниво и не позволи на Рашфорд да го преодолее по диагонала.

Бърнли приключи първото полувреме без отправен удар към Де Хеа, а положенията за гол бяха 12:0 в полза на гостите. Във Висшата лига обаче подобни цифри нямат никакво значение и това бе потвърдено много скоро.

След почивката футболистите на Шон Дайш излязоха буквално преобразени. В 47-ата минута Вут Вегхорст размина Магуайър и Мактоминей и подаде на Родригес, който напредна в пеналта и без проблем реализира сам срещу вратаря.

В 52-ата минута Вегхорст стреля от движение в долния ъгъл и само отличния плонж на Де Хеа предотврати втори гол за „виненочервените“. Нидерландецът продължи да тормози противника и негов шут срещна страничната част на мрежата.

Юнайтед беше буквално в нокдаун и повече от половината втора част не успя да направи опсна атака. В 68-ата минута Роналдо замени Кавани. В 78-ата минута Рашфорд проби до аутлинията и подаде към Варан, който нанесе удар, но Поуп изби.

При последвалия ъглов удар Роналдо стреля неточно с глава. Рангник усили атаката, пускайки в игра Лингард и Еланга, но това не даде никакъв резултат и „червените дяволи“ загубиха ценни точки в битката за Топ 4.

БЪРНЛИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  1:1

Голмайстори: 0:1 Погба (18), 1:1 Родригес (47)

Бърнли: Поуп, Питърс, Тарковски, Мий, Робъртс, Браунхил, Уестууд, Макнийл, Родригес, Корне, Вегхорст

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу, Магуайър, Варан, Далот, Погба, Мактоминей, Фернандеш, Рашфорд, Санчо, Кавани