Кристиано Роналдо се превръща в символ на кризата в „Манчестър Юнайтед“. Суперзвездата отново избяга в тунела веднага след 1:1 срещу последния „Бърнли“. Телевизионните камери уловиха как хвърля малък бял предмет на терена. Роналдо игра само в последните 20 минути, но не помогна.

Португалецът е в най-дългата серия без гол след повече от едно десетилетие насам – не се разписа срещу „Уулвърхемптън“, „Брентфорд“, „Уест Хем“, „Мидълзбро“ и „Бърнли“. За последно Роналдо не вкара в пет мача за „Реал“ през 2010 година, пише „Труд“.

Първи гол след година вкара Пол Погба за 1:0, но това не беше достатъчно.

Рио Фърдинанд, легендарен капитан от ерата на сър Алекс Фъргюсън, определи представянето на „Юнайтед“ като на фантастичния герой Джекил и Хайд – ту много слабо, ту много силно по време на двубоите.

„През първото полувреме вкарахме три гола, отмениха ни два и не мога да обвиня футболистите, че им липсва инстинкт пред вратата – каза Ралф Рангник, временният треньор на „Юнайтед“. – През втората част представянето ни беше просто не достатъчно добро. А и нямахме късмет.“