Пропадането на Манчестър Юнайтед продължава с пълна сила и отборът отбеляза ново дъно в събота с разгромната загуба с 0:4 в гостуването на Брайтън.
Среднякът във Висшата лига тотално разби "червените дяволи", които бяха съвсем несъстоятелни и в двете фази на играта. Поражението означава, че вече и на теория Юнайтед няма как да завърши в топ 4, така че ще пропусне Шампионската лига през следващия сезон.
На практика изпадането от четворката беше ясно отдавна, но провалът за отбора на Ралф Рангник е исторически по много причини. Вече официално можем да заявим, че наблюдаваме най-слабия Манчестър Юнайтед в ерата на Висшата лига.
56 - Manchester United have conceded 56 goals in the Premier League this season, their most in a single campaign in the competition. Alarming. pic.twitter.com/95BNpnJO5G
— OptaJoe (@OptaJoe) May 7, 2022
Манчестърци ще запишат най-ниския си точков актив в елита от създаването на Премиър лийг през 1992 г. - дори да победят Кристъл Палас в последния си мач на 22 май. В най-добрия случай тимът ще финишира с 61 т. и пак ще остане зад предишното най-слабо постижение - 64 т. през 2013/14.
Ако пък не успее да победи Палас, точките на Юнайтед ще са най-малко още от сезон 1989/90 насам. Тогава "червените дяволи" завършват чак на 13-то място и спечелването на ФА Къп спасява сър Алекс Фъргюсън от уволнение, за да започне впоследствие възходът при шотландеца. С краха срещу Брайтън бяха записани още антирекорди.
"Чайките" постигнаха най-изразителния си успех във Висшата лига именно срещу славния клуб от Манчестър. Досега Брайтън беше изиграл 355 двубоя в Премиър лийг и нямаше толкова категоричен успех. Миналите три победи срещу гранда пък бяха само с един гол разлика.
Отбраната на Юнайтед е катастрофална и също отчита антирекорд в ерата на Премиър лийг с 56 допуснати гола. Досега манчестърци не бяха пускали повече от 54 попадения в рамките на един сезон. Унижението на Юнайтед е персонално дъно и за звездата Кристиано Роналдо.
Петкратният носител на "Златната топка" беше уловен от камерите как се смее невярващо при четвъртия гол във вратата на Давид де Хеа. Португалецът е топ реализатор на тима си с 24 гола през кампанията, но откакто се завърна на "Олд Трафорд", Юнайтед върви само надолу.
Ако изобщо остане в отбора и през следващия сезон, за пръв път в кариерата си Роналдо няма да участва в Шампионската лига, припомня webcafe.bg. Досега той винаги е играл минимум в квалификациите на най-престижния европейски турнир - какъвто беше случаят през 2002/03, когато Кристиано още носеше екипа на Спортинг Лисабон.
Впоследствие с екипите на Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус, Роналдо неизменно беше част от Шампионската лига и се превърна в играч №1 в историята на турнира с най-много голове, асистенции и изиграни двубои.







Мрачното лице зад лукса в Дубай: Как модел оцелява след жесток побой и насилие
Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
Пекин: Капацитетът ни да смажем движението за независимост на Тайван е неразрушим
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар12:19 | 24 апр 2024 г.
15:44 | 9 май 2022 г.
00:55 | 9 май 2022 г.
23:16 | 8 май 2022 г.
21:51 | 8 май 2022 г.
20:27 | 8 май 2022 г.
19:45 | 8 май 2022 г.
19:03 | 8 май 2022 г.
18:41 | 8 май 2022 г.
18:32 | 8 май 2022 г.
Напиши коментар