Реал Мадрид удари Хетафе с 3:0 като гост в мач от 19-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Колизеум Алфонсо Перес".

Двата отбора се захапаха още от самото начало, което се оказа много енергично, но постепенно страстите намаляха и съперниците заложиха на тактическото надлъгване.

В средата на първото полувреме се стигна до първата реална голова възможност, но мощната тупалка на Мауро Арамбари извън наказателното поле попадна в обсега на Тибо Куртоа и белгиецът направи феноменално спасяване.

Десетина минути преди почивката гостите откриха резултата чрез Рафаел Варан, който засече с глава центрирането на Ферлан Менди. Груба грешка в тази ситуация допусна вратарят Сория, който не прецени добре траекторията на топката при полета й в пеналта. В крайна сметка попадението беше записано като автогол на стража

Опасен удар на Карим Бензема преди паузата беше отразен от Сория, а домакините имаха цели три много добри възможности, като при две от тях Куртоа направи нови класни спасявания.

Не бяха изминали десетина минути след почивката и този път Рафаел Варан записа името си сред реализаторите в мача, възползвайки се от центрирането на Тони Кроос. Голът беше проверяван дълго време със системата VAR и все пак беше зачетен.

Попадението рязко срути самочувствието на домакините, които бяха толкова близо до изравняването през първата част, но след паузата дълго време нямаха нито един точен удар. Шест минути преди края на мача изигралият много силен мача Рафаел Варан блокира по много качествен начин силния удар на Анхел.

В шестата минута на добавеното време Лука Модрич оформи класическия успех на своите след бърза контраатака, вкарвайки след подаване на Федерико Валверде отляво.

След победата в първия си мач за 2020 година момчетата на Зинедин Зидан събраха 40 точки и се качиха на върха, докато Хетафе е седми с 30 пункта. Барселона (39 точки) може да си върне аванса тази вечер при гостуването на Еспаньол.

Хетафе - Реал Мадрид 0:3

0:1 Давид Сория - 34', автогол

0:2 Рафаел Варан - 53'

0:3 Лука Модрич - 96'