Реал Мадрид се класира на финал на Шампионската лига след знаменит обрат от 0:1 до 2:1 срещу Байерн. Кралския клуб отстрани баварците с общ резултат 4:3 и ще се изправи срещу Борусия Дортмунд на финала на 1-и юни на "Уембли".

Решението на Карло Анчелоти да пусне в игра Хоселу в 81-ата минута се оказа ключовото. Тогава Реал падаше 0:1, но с 2 гола за 3 минути родения в Германия нападател донесе победата за домакините.

По този начин и той и Анчелоти влязоха в Историята. Карлето е първият треньор, който ще води тим в 6 финала на Шампионската лига (КЕШ). Освен него няма треньор водил тим на финала повече от 4 пъти. По толкова финали имат Марчело Липи, сър Алекс Фъргюсън, Юрген Клоп и легендата на Реал Мигел Муньос.

Хоселу пък е едва третия футболист с два гола в полуфинал от Шампионската лига, след като влиза от пейката. Другите двама са Джорджиньо Вайналдум (Ливърпул) срещу Барселона през 2019 и Родриго за Реал Мадрид срещу Манчестър Сити през 2022 г.