Централният нападател на Барселона Луис Суарес отново не успя да се разпише в Шампионската лига, оставайки "капо" при гръмката победа с 5:1 над Лион снощи.

Той обаче запази спокойствие и вярва, че ще намери път към мрежата на съперниците в турнира. Луис се отличи със спечелване на дузпата при гола на Лео Меси и с голово подаване за Филипе Коутиньо.

"Много съм развълнуван от класирането ни за четвъртфиналите. Вярно е, че нападателите живеем за головете, но те ще дойдат, не се притеснявам", коментира Суарес, който не е вкарал нито веднъж този сезон в турнира на богатите.

"Бяхме страхотни през първото полувреме. Бяхме наясно, че след почивката Лион ще се опита да ни натисне. След попадението им имаше 5-10 минути, в които ни беше трудно, затова беше важно да ликвидираме интригата. При третия гол вече се отпуснахме.

"Дузпата? Настъпих Денайър без да искам и след това той ме дестабилизира. Това е работата на съдията - да отсъди дузпа, ако вижда такава", допълни уругвацеът.