Голямата звезда на Барселона – Лео Меси, е държал реч на почивката по време на домакинството на Интер в Шампионска лига.

През първото полувреме "нерадзурите" водиха с 1:0 на "Камп Ноу" и изпуснаха няколко великолепни положения за втори гол. През втората част обаче каталунците стигнаха до обрат с две попадения на Луис Суарес.

Според Sport.еs с главна заслуга за победата е Меси, който заявил на съотборниците си: "Да не се изнервяме. Сега ще излезем на терена и ще окажем още по-голям натиск, както правим обикновено".

Думите му били посрещнати от Суарес с викове: "Напред, напред", а Жерард Пике добавил, че отборът на Барселона е длъжен да атакува през вторите 45 минути, за да може планът за победа да сработи.

В класирането в група F Борусия Дортмунд е лидер с 4 точки, колкото има и Барса. Славия Прага и Интер са с по 1 т. В следващия кръг на 23 октомври германците гостуват на "Джузепе Меаца", а испанският първенец има визита в Чехия.