Диего Марадона беше признат като един от най-великите футболисти на всички времена. Аржентинската легенда извежда националния си отбор до световна купа през 1986 година. Във визитката му ще намерите, че той играе за отбори като Бока Хуниос, Севилия, Наполи и Барселона.
"Няма абсолютно никакъв спор за това кой е най-добрият играч на всички времена - аз или Пеле. Всички ще изберат мен", казва Дон Диего и излиза прав. Той е провъзгласен за най-добрия футболист на XX век след официално гласуване в сайта на ФИФА. Вестник "Таймс" го определя за най-добрият на световни първенства. Марадона е и първият притежател на почетната "Златна топка".
Освен с уменията си на терена, десетката на Аржентина беше известен и с буйния си нрав, злоупотребата с алкохол и наркотици и залитането по младите жени. Сега обаче няма да говорим за пороците му, а ще се насочим към друг аспект от живота, върху който Диего често наблягаше - помощ за бедните. В своята страна футболистът се превърна в герой не само заради футболните способности, но и заради голямото си сърце.
Една история от миналото още веднъж доказва, че Дон Диего няма равен.
Преди години той заяви, че се е отдалечил от католическата църква заради спор с папа Йоан Павел II. Футболистът посещава Ватикана през 2000 година, а тогавашните заглавия твърдяха, че се е обидил от неуважителното отношение на папата. Всъщност историята е съвсем друга.
Диего Марадона беше признат като един от най-великите футболисти на всички времена. Аржентинската легенда извежда националния си отбор до световна купа през 1986 година. Във визитката му ще намерите, че той играе за отбори като Бока Хуниос, Севилия, Наполи и Барселона.
По-късно самият Марадона излиза пред репортери, за да разкаже какво се е случило. Обидата не е дошла от факта, че не е имало специално посрещане, а от златните тавани във Ватикана. Тогава десетката се е обърнал към папата и му казал да ги продаде, за да помогне на бедните.
"Бях във Ватикана и видях златните тавани. След това чух как папата казва, че иска да помогне на бедните деца. Е? Продай таваните, човече!"
За какво най-често спорели Марадона и папа Йоан Павел II, четете в материала на Tialoto.bg








Как да се разхладим в жегата: 10 бързи и лесни трика
Рецепта за сочни тиквички на фурна
ЦСКА с първи летен трансфер, привлече Цварц от "Локо" (Пд)
Сватбата на Тейлър Суифт няма да е чак толкова грандиозна
Охлаждането на имотния пазар в България вече е факт
Четири обвинения са повдигнати на мъжа, опитал да отвлече кола с дете в София
Китайската премиум марка XРeng стъпи официално в България
7 забравени коли от 90-те, които все още са много яки
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Никола Дипчиков и Александър Шлеменко преминаха успешно кантара преди ACA 204
Дейна Уайт потвърди: Ислам Махачев срещу Иън Мачадо Гари оглавява UFC 330
България започна с победа на турнира „Усти над Лабем“
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Коментари
Напиши коментар17:20 | 24 апр 2024 г.
16:43 | 29 ное 2020 г.
19:17 | 28 ное 2020 г.
16:06 | 28 ное 2020 г.
15:37 | 28 ное 2020 г.
15:36 | 28 ное 2020 г.
15:28 | 28 ное 2020 г.
Напиши коментар