Роберт Левандовски още веднъж показа как беше ограбен за "Златната топка"! С всеки нов мач в "Барселона" футболист №1 на последните две години пише история.

При 5:1 над "Виктория" (Пилзен) нападателят стана първият в историята с хеттрик за 3 различни отбора в Шампионската лига. Преди това имаше един за "Борусия" (Дортмунд) и четири за "Байерн".

Освен това Левандовски е и най-възрастният играч (34 г. и 17 дни), вкарал три пъти в дебюта си за каталунците. Така изпревари Хенрик Ларсон (32 г. и 360 дни), който успя срещу "Селтик" през 2004-а. Само Кристиано Роналдо и Лионел Меси (по 8) повече пъти са правили хеттрик от Левандовски в Шампионската лига.

Марк-Андре тер Стеген, вратар на "Барса", стана четвъртият с най-много мачове в историята на "Барса" - 332. Преди него са само легендите Виктор Валдес (535), Андони Субисарета (410) и Антони Рамалетс (387), припомня "Труд".

Цяла Европа сега очаква завръщането на Роберт Левандовски на "Алианц Арена", където прекара осем шампионски години. Жребият реши "Барселона" да гостува на "Байерн" още във вторник. "Ще се видим скоро в Мюнхен, мистър ЛеванГОЛски", написа в типичния си шеговит стил Томас Мюлер, играеща легенда на баварците.

С тотален футбол "Байерн" не остави шансове на "Интер" и го срази с 2:0 на "Сан Сиро". За 19-и пореден сезон баварците започнаха с победа в Шампионската лига. Лерой Сане откри резултата с десетия си гол за тима в турнира. Само Рой Макай и Левандовски са стигали по-бързо до тази кота от германския национал.

Само в първите 25 минути "Байерн" отправи седем точни удара във вратата на "Интер". Такава бомбардировка "нерадзурите" не бяха преживявали в Шампионската лига.