Левски тръгна с победа под ръководството на новия си треньор Славиша Стоянович. Без особено да блестят "сините" се наложиха с 2:0 като гост над Ботев Враца в Монтана в мач от 3-ия кръг на Първа лига.

Още в 8-ата минута Станислав Костов откри резултата, а в края Йерсон Кабрал с чудесен удар точно под горната греда сложи точка на спора. Символичните домакини имаха своите положения в срещата, но не се възползваха от тях и остават с нулев актив.

Левски пък събра 7 точки и излезе на лидерската позиция преди домакинството на ЦСКА над Дунав.

"Сините" стартираха пределно мобилизирано под ръководството на новия треньор и поведоха още в 8-а минута. Габриел Обертан подаде на Жорди Гомес, който чукна топката към Станислав Костов, той не успя да нанесе удар от първия опит, но при втория мушна кълбото в мрежата за 1:0.

Символичните домакини от Ботев Враца постепенно се съвзеха и погледнаха по-смело в предни позиции. В 32-а минута врачани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Костов в наказаталното поле, но реферът Стефан Апостолов подмина ситуацията.

В 63-а минута Славиша Стоянович извади от игра единствения българин в титулярния състав Станислав Костов и пусна на негово място румънеца Серджиу Буш, с което "сините" заиграха с 11 чужденци на терена.

Ботев Враца усили натиска и атаките на домакините ставаха все по-опасни. В игра се появи Спас Георгиев, който раздвижи атаката на врачани и на два пъти бе близо до гол, но ударите му бяха блокирани.

В края играчите на Ботев отпаднаха физически и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Вместо това, "сините" стигнаха до втори гол пет минути преди края, когато Жерсон Кабрал прониза мрежата с хубав удар с левия крак в близкия ъгъл.

Ботев Враца - Левски 0:2

Голмайстори: 0:1 Станислав Костов 8, 0:2 Жерсон Кабрал 85

Ботев Враца: Николай Кръстев, Ванцислав Керчев, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов (75-Георги Вълчев), Даниел Гаджев (80-Иван Колев), Мариян Иванов, Андреас Васев, Юлиян Ненов (62-Спас Георгиев), Петър Атанасов, Валери Домовчийски

Левски: Мартин Полачек, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Милош Цветкович, Хали Тиам, Жорди Гомес (90+1-Ивайло Найденов), Давиде Мариани, Жерсон Кабрал (89-Станислав Иванов), Габриел Обертан, Станислав Костов (63-Серджиу Буш)

Стадион: Огоста
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Даниел Гаджев, Ивайло Михайлов (Ботев); Жорди Гомес, Давид Яблонски, Хали Тиам (Левски)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=ab525e21b1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>