Левски приключи с участието си в Лига Европа. "Сините" отнесоха ужасяваща загуба с 0:4 от АЕК Ларнака в реванша от втория квалификационен кръг и с общ резултат 0:7 напусна турнира.

Срещата започна кошмарно за 26-кратните шампиони. Един от ключовите играчи Хали Тиам бе заменен принудително след 5 минути игра, а малко по-късно Иван Тричковски (8', 29') даде аванс за гостите, след като се разписа от дузпа, а след това успя и да удвои.

През втората част "синята" агония продължи, след като домакините нямаха отговор на стабилната игра на кипърците. Тричковски пък (75' 82') наниза още две попадения.

Taка АЕК ще се изправи срещу Гент в третия кръг, Левски ще насочи сили към родното първенсто, където към момента се представя обнадеждаващо. В понеделник (5 август) тимът ще се изправи срещу Царско село.

Двубоят започна добре за домакините и те успяха да създадат много опасно положение още в 3-ата минута. Станислав Костов получи пред наказателното поле и пусна пас към Ивайло Найденов. Защитникът центрира остро по земя към Робърта, който нанесе удар, но Антонио Рамирес спаси.

Секунди след това обаче "сините" загубиха ключов играч в лицето на Хали Тиам, който получи контузия и бе заменен принудително от младата надежда на тима Илия Юруков.

В 7-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Мартин Райнов повали на земята Апостолос Яну и  Глен Ниберг веднага посочи бялата точка. Иван Тричковски се нагърби с отговорността и не сгреши - 0:1.

В 29-ата минута кипърците удвоиха преднината си. Яну намери Тричковски с отличен пас в наказателното поле, а капитанът на АЕК с удар от движение в горния ляв ъгъл на вратата не остави шансове на Милан Миятович.

В 35-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение. Станислав Костов получи прекрасно подаване от Иван Горанов в наказателното поле на АЕК. Нападателят се обърна се и стреля, но вратарят Рамирес улови без проблем.

В края на полувремето Костов отново пропусна добро положение, стреляйки над вратата, след като получи прекрасно подаване от поредното добро включване отдясно на Найденов. Така първата част завърши без повече голове.

В началото на вторите 45 минути Левски направи добра атака и бе близо до почетно попадение. Паулиньо бе изведен отляво. Бразилецът напредна и отправи изстрел, който Рамирес успя да улови.

В 58-ата минута Евел проби отляво и подаде към вездесъщия Тричковски. Македонецът опита удар, който бе блокиран от Иван Горанов и топката излезе в ъглов удар.

Малко по малко темпото на игра чувствително спадна, като интересните положения липсваха. Все пак в 65-ата минута Тете проби отляво и центрира в наказателното поле, където Тричковски надскочи Деян Иванов, но не успя да нанесе хубав удар с глава.

В 75-ата минута резултатът стана класически. Тричковски. Акоран центрира от пряк свободен удар, македонецът бе изпуснат от Райнов и с удар от движение преодоля Миятович за трети път.

В 82-ата минута кипърците нанесоха своя четвърти шамар. Акоран се справи с Горанов отляво, преодоля и Рейш и подаде към Тричковски, който засече топката във вратата за 0:4.

Левски - АЕК Ларнака 0:4

Голмайстори: Иван Тричковски (8'д., 29', 75', 82')

Левски: Mиятович, Найденов, Д. Иванов, Рейш, Горанов, Тиам (Юруков 6'), Райнов, С. Иванов (Димитров 69'), Робърта, Паулиньо, Костов (Мазурек 51')
Треньор: Петър Хубчев

АЕК Ларнака: Тоньо, Раул (Тете 55'), Мойсов, Гонзалес, Хевел, Саастре, Трайолс (Танди 70'), Касес (Тюлемесе , Акоран, Яну, Тричковски
Треньор: Иманол Идиакес