Левски допусна обрат от Локомотив Пловдив, след като водеше с 1:0, но в крайна сметка загуби с 1:2 в двубой от последния кръг на българската efbet Лига, игран стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Георги Тодоров поведоха в резултата още в началото на срещата, благодарение Насиру Мохамед (5'), но малко по-късно Доминик Малонга (33') изравни след детинска грешка на Георги Георгиев.

През втората част "сините" отчаяно търсеха начин да отбележат попадение, но се виждаше, че това трудно може да се случи. Към края на мача пък гостите нанесоха своя удар след второ попадение в мача на Доминик Малонга (75').

Така Левски няма да играе бараж за турнира Лига Европа, тъй като след тазвечершната загуба тимът остава с 53 точки, а победата на Славия над Лудогорец (3:1) изстреля "белите" на третото място.

Така най-старият столичен клуб ще се изправи срещу Ботев Пловдив за място във втория по сила клубен турнир, докато Левски остава извън Европа за първи път от 4 години насам. Сега 26-кратните шампиони ще имат времето да осмислят какво трябва да се случи с клуба в бъдеще по отношение на финансите, състава и играта, която показва.

Двубоят започна ударно за двата отбора, които демонстрираха много открита игра в първите минути. Доминик Малонга успя да пробие в наказателното поле на "сините" и шутира. Георги Георгиев обаче показа страхотен рефлекс и спаси.

Само минута по-късно обаче Станислав Костов пусна прекрасен извеждащ пас към откъсващия се Насиру Мохамед. Ганаецът напредна и хладнокръвно преодоля Мартин Луков - 1:0.

В 11-ата минута Ивайло Найденов проби отдясно и пусна остро подаване в опасна близост до вратата на гостите. Там Костов успя да насочи топката с едно докосване. Кълбото обаче се удари в дясната греда.

В следващите минути двата отбора започнаха да се надлъгват в средата на терена, като острите единоборства преобладаваха. Това бе и основната причина за липсата на интересни положение пред вратите на Георгив и Луков.

В 33-ата минута гостите успяха да изравнят. Лукас Салинас центрира от ъглов удар, а Георги Георгиев излезе много неразчетено в опит да боксира топката. От това се възползва Доминик Малонга, който с глава прати топката във вратата.

В края на първото полувреме Паулиньо проби отляво в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, който обаче се оказа прекалено слаб и Мартин Луков улови с лекота.

През втората част "сините" отчаяно търсеха начини да се измъкнат от неудобната позиция, в която се намираха. В 49-ата минута Мартин Петков центрира от пряк свободен удар, но в наказателното поле Стайн Спиeрингс се размина на сантиметри от топката.

В 60-ата минута Илия Юруков центрира отдясно. Подаването намери Станислав Костов, който успя да надскочи противниковата защита и с глава насочи топката към вратата. Ударът му обаче бе слаб и Луков спаси.

В 75-ата минута локомотивци стигнаха до обрат. Акиниеми свали топката за Малонга след центриране от корнер. Нападателят се обърна и с прецизен удар направи Георгиев безпомощен.

Левски - Локомотив Пловдив 1:2

Голмайстори: Насиру Мохамед (5'), Доминик Малонга (33', 75')

Левски: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Мартин Райнов, Иван Горанов, Илия Юрков, Франко Мазурек (Мартин Петков 46'), Паулиньо, Стайн Спиeрингс, Насиру Мохамед (Марин Петков 63'), Станислав Костов
Треньор: Георги Тодоров

Локомотив Пловдив: Мартин ЛуковМартин Луков, Акинсола Акиниеми, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Валентин Пулиезе, Петър Витанов, Йосип Томашевич (Даниел Димитров 37'), Николай Николаев, Лукас Салинас (Петър Петров 73'), Доминик Малонга (Иво Георгиев 90+3')
Треньор: Александър Тунчев (б.а. Бруно Акрапович бе наказан и изгледа срещата от трибуните)