Бъдещето на Левски продължава да бъде неясно. През миналата седмица мажоритарният собственик Наско Сираков заяви, че лицензът на отбора е застрашен. Същото посочи и временният треньор Живко Миланов.
В края на миналата година "сините" успяха да покрият доста дългове благодарение на два сключени спонсорски договора. С бивши играчи и служители, на които дължи пари, сключи споразумения за разсрочване.
Именно и периодът за 2020 година касае и получаването на лиценз. Липсата на свежи пари обаче води и до натрупването на нови задължения - играчите не са получавали заплати, както и неплащане на поетите споразумения.
Според регламента на Лицензионната комисия към БФС най-късно на 30 април от Левски трябва да са внесли "писмена декларация и публикуване на финансова информация", пише "Тема спорт".
На 11 май е първото заседание за издаване на тапии - на отбори от УЕФА, както и на евентуални евроучастници. Втората дата е 14 май, а третата 19 май. На 21 май е насрочено ново заседание за издаване на лицензи на отборите от efbet Лига. Очаква се тогава да се разглеждат и документите на Левски. Най-късно това може да стане на 25 май, когато за последно ще се гледат документи на отбори от елита.
Ако на някое от тези заседания "сините" не получат лиценз, ще могат да се жалват пред Апелативната комисия. Тя има три дати, на които да гледа казуса - 21 май, 25 май и 28 май.
Получаването на лиценз не е единственият проблем на Левски. Клубът няма планиран бюджет за следващата кампания, а повечето играчи става свободни агенти. Затова и мъглата на "Герена" е голяма.







Забрани, поверия и традиции за празника на 14 май
Времето в четвъртък: Облачно и дъждовно с температури до 22 градуса
Хороскоп за 14 май 2026: Някои зодии ще намерят хармония и признание
Премиерът свиква среща за овладяване на цените
Слънчево време днес, но на места ще превали
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Петима български боксьори ще участват на „Белградски победник“
Люк Рокхолд: Само Анкалаев може да спре Чимаев в полутежка категория
Мохамед Мокаев бързо си уреди нов двубой след отпадането от MVP MMA
Чисора планира реванш срещу Уайлдър
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар20:08 | 24 апр 2024 г.
05:40 | 13 май 2021 г.
21:18 | 8 май 2021 г.
12:25 | 8 май 2021 г.
08:53 | 8 май 2021 г.
08:49 | 8 май 2021 г.
07:15 | 8 май 2021 г.
07:00 | 8 май 2021 г.
02:42 | 8 май 2021 г.
01:08 | 8 май 2021 г.
Напиши коментар