Левски стартира летните си контроли с победа, въпреки финансовата криза на „Герена“ и несигурното бъдеще на клуба покрай сагата "Диксън".

„Сините“ удариха 1:0 срещу вицешампиона Локомотив Пловдия в първия си летен спаринг, който се игра пред публика в София.

Единственото попадение вкара Билал Бари и падна още в шестата минута, а малко по-късно Борислав Цонев получи червен картон заради невъздържана реакция.

Димитър Илиев имаше шанс да реализира попадение в четвъртата минута, но стреля от пряк свободен удар покрай вратата на стража Микулич.

Левски вкара гол в още шестата минута на срещата. След хубава атака, Здравко Димитров изведе Борислав Цонев по левия фланг, който без да се бави подаде топката успоредно на вратата на "смърфовете", където Билал Бари реализира.

В 12-ата минута Борислав Цонев поиска дузпа. Реферът Васимир Ел Хатиб тръгна да вади жълт картон за симулация, след което получи червен за оспорване на решението.В игра на мястото Цонев влезе младия Антоан Стоянов.

В следващите минути "сините" имаха още един добър шанс. Марин Петков се озова на стрелкова позиция, но не успя да намери добре топката. Малко преди края на първата част Мартин Петков овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му бе доста разочароващ.

Второто полувреме стартира по-добре за "сините". След нова силна атака по лявото крило, Здравко Димитров подаде топката, но в първия момент защитниците на „Локо“ се справиха. Топката обаче попадна в Радослав Цонев, който стреля много мощно, но в аут.

В 54-ата минута Здравко Димитров бе изведен от Мартин Петков сам срещу вратаря Илко Пиргов. Той овладя топката и стреля с левия крак, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

В следващите минути на срещата жегата взе връх и темпото спадна. Трудно двата отбора създаваха чисти голови положения и резултатът остана без промяна.

Левски – Локо Пловдив 1:0