Левски срази завърналия се в елита Локомотив София с 4:0 в контролна среща на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" вкараха два гола в рамките на две минути в средата на първото полувреме. Първо Ивайло Найденов откри резултата, а след това Марин Петков удвои.

Малко след почивката Билал Бари направи аванса на Левски класически, а в средата на второто полувреме Патрик-Габриел Галчев ликвидира интригата.

Двубоят започна в добро темпо, но без сериозни ситуации пред двете врати. Локомотив достигна два пъти опасно до наказателното поле на "сините", но до удари не се стигна.

В 14-та минута неразчетено излизане на Любенов даде възможност на Здравко Димитров да го прехвърли от разстояние, но топката не намери очертанията на вратата.

Центриране от корнер в 17-та минута завърши с неточен удар с глава на Симеон Славчев. Постепенно Левски пое контрол над срещата. Две минути по-късно и Билал Бари опита късмета си, но също не намери очертанията на вратата.

Левски поведе в резултата в 21-та минута, когато Ивайло Найденов завърши с глава многоходова акция. Патрик-Габриел Галчев центира в наказателното поле и футболистът с №6 не остави шансове на Любенов отблизо.

Само две минути по-късно Левски удвои аванса си чрез Марин Петков. Той получи пас от Билал Бари и със силен диагонален удар в горния ляв ъгъл на Любенов увеличи преднината на "сините".

В следващата атака гол на Локомотив не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря Андреев. Последва силен удар на Карим Бухмиди, но топката премина встрани.

Патрик-Габриел Галчев продължи да бъде един от най-аткивните на терена и бе близо до трети гол за Левски. Негов удар с левия крак мина на сантиметри от дясната греда на Любенов. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха без нови голове.

Левски започна добре втората част. В 51-та минута Билал Бари вкара трети гол, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори във въздуха със защитник на Локомотив и прехвърли излезлия да го пресрещне Любенов.

„Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 64-та минута. Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев и съдията отсъди наказателен удар. Радослав Цонев обаче пропусна, а впоследствие Мартин Петков удари горната греда.

Минутка по-късно Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев и той отбеляза четвърти гол за Левски. Отново той бе близо до пето попадение, когато в 70-та минута отдалече уцели гредата.

Раел Лолала стреля от границата на наказателното поле в един от редките шансове за Локомотив София в 70-та минута. Ударът му бе спасен от Пламен Андреев. До края на мача нови попадения не паднаха.

Левски - Локо София 4:0

1:0 Ивайло Найденов - 21'
2:0 Марин Петков - 23'
3:0 Билал Бари - 51'
4:0 Патрик-Габриел Галчев - 66'

Левски: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Георги Александров, Симеон Славчев, Патрик - Габриел Галчев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Локо София: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим Бухмиди