Левски удари Етър с 2:0 в последната си лятна контрола преди старта на сезона в efbet лига. Проверката се състоя на стадион "Георги Аспарухов".

Левски завърши летните си контроли без загуба. Етър изпадна през миналия сезон и ще се опита да се завърне в елита още в края на предстоящия сезон.

Левски откри резултата при първата си възможност в мача. В шестата минута Радослав Цонев изведе Здравко Димитров, който със силен удар простреля вратаря на гостите Анатоли Господинов.

Само 120 секунди по-късно Борислав Цонев асистира за втори гол във вратата на Етър. Той получи топката в наказателното поле и върна към Мартин Петков, а последният удвои резултата.

В следващите минути устремът на „сините“ продължи. В 20-ата минута търновци отговориха чрез Ромей Ивеш, който се озова очи в очи с Пламен Андреев, но ударът му бе спасен от младия страж.

Пет минути по-късно Левски организира атака, която завърши с опасен изстрел на Марин Петков. Здравко Димитров центрира отляво, а на близката греда сам бе 17-годишният футболист. Неговият удар обаче премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Половин час след началото на приятелския мач Ловре Кнежевич се възползва от грешка в защитата на Левски и успя да спечели терен, но не намери пространство за изстрел и комбинира с Радослав Апостолов. Последва шут от дъгата на наказателното поле, който бе насочен в центъра на вратата и Пламен Андреев не бе затруднен. До края на първата част двата тима си размениха по няколко положения, но до нов гол не се стигна.

В началото на втората част Левски получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар срещна напречната греда, преди да напусне очертанията на терена.

В следващите минути темпото се успокои и сериозни положения липсваха. В 62-рата минута Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел и шутира от границата на наказателното поле, но Господинов изби.

Три минути по-късно Димитров изведе Мартин Петков зад защитата на Етър. Нападателят се озова очи в очи с Господинов, но защитник изби топката точно преди завършващия удар.

Секунди по-късно Патрик-Габрил Галчев се озова на чиста стрелкова позиция, но от малък ъгъл не успя да реализира. До края на двубоя двата тима не промениха статуквото и "сините" спечелиха с 2:0.

Левски - Етър 2:0

1:0 Здравко Димитров - 6'
2:0 Мартин Петков - 8'

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 24. Томислав Папазов, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев (К), 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Етър: 13. Анатолий Господинов, 26. Мариян Иванов, 3. Хосе Кордоба, 81. Атанас Кръстев, 84. Здравко Илиев (К), 14. Радослав Апостолов, 20. Яни Пехливанов, 18. Николас Фемия, 17. Ромеш Ивей, 11. Даниел Младенов, 22. Ловре Кнежевич