Левски отпадна в третия предварителен кръг в Лигата на конференциите, след като загуби от Хамрун. Тази вечер на стадион "Георги Аспарухов" столичани бяха близо до класиране напред, но загубиха с 1:2 в редовното време (след победа с 1:0 преди седмица в Малта). При дузпите малтийците ликуваха с категоричното 4:1, след като нямаха пропуск.

Първото полувреме беше изцяло под контрола на родния евробоец, който имаше осезаемо предимство от 8:2 удара (нито един точен за гостите), но невероятен пропуск на Роналдо запази нулите на светлинното табло.

След почивката гостуващият отбор се поокопити и заигра доста по-добре. В 78-ата минута безумна грешка на Ники Михайлов позволи на Матю Гуиламиер да направи успешна добавка отблизо, провирайки кълбото между краката на вратаря.

В 91-ата минута Цунами вкара с глава след изпълнение на корнер и "взриви" стадиона, но 60 секунди след това Ники Михайлов излезе неразчетено и Камензули накара Хамрун да мечтае за чудо.

В продълженията лекото игрово предимство на домакините се запази, но липсваха чистите положения. Логично се стигна до дузпи, в които Цунами и Филип Кръстев пропуснаха. Куриозното е, че Ники Михайлов спаси четвъртата дузпа за Хамрун (изпълнена от Феделе), но тя беше повторена успешно заради излизане на стража преди сигнала на съдията.

Още в 90-ата секунда Левски пропусна, след като Уелтън влезе в наказателното поле, подаде към Роналдо, който обаче се размина с топката.

Малко след пропуска гостите получиха два жълти картона в рамките на секунди - Бйеличич и Корболан бяха предупредени официално. През първите 20 минути Левски опита повече атаки към вратата на съперника, докато гостите изчакваха на контраатака.

В 28-ата Левски създаде още едно добро положение. Уелтън влезе в наказателното поле и отново потърси пас, но не сполучи. В 35-ата минута Цунами стреля с глава, след пас на Краев, но вратарят изби, а топката срещна горната греда.

В 38-ата минута Адриан Краев стреля от дистанция, но не затрудни стража на гостите. Не след дълго "сините" направиха добра атака. Билал Бари центрира отдясно, Цунами стреля с глава, но в аут.

През втората част две много добри атаки за Левски, при които обаче не се стигна до завършващ удар. В 54-ата минута Краев влезе в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, центрира, но топката излезе в тъч.

Левски продължи да има повече атаки и да създава по-интересни положения, но така и не успяваше да отправи завършващ удар.

В 75-ата минута гостите направиха добра контраатака. Елвис Машике получи дълга топка зад защитата, но Хосе Кордоба се справи със ситуацията и изби топката.

Гостите стигнаха до гол в 77-ата минута. След центриране отляво топката стигна до волето на Матю Гуилаумиер, който стреля, Михайлов първоначално спаси, но след това футболистът на Хамрун стигна до топката и я вкара за 0:1.

В 89-ата минута Левски центрира от пряк свободен удар и след него се стигна до ъглов удар. След центрирането на Филип Кръстев топката излезе от наказателното поле и се стигна до далечен шут на Патрик-Габриел Галчев и топката излезе в нов ъглов ъгъл.

При неговото изпълнение Левски изравни. Филип Кръстев центрира топката и на втора греда Вандерсон Цунами с глава я вкара в мрежата - 1:1.

"Сините" обаче допуснаха нов гол. Додо овлавя и я върна към Раян Камензули, който с удар прати топката под гредата за 1:2 и мачът влезе в продължения.

В 103-ата минута Уелтън влезе в наказателното поле и падна в наказателното поле, но реферът прецени, че има симулация и му показа жълт картон.

В 109-ата минута Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар, а вратарят изби в корнер, след който обаче не се случи нищо сериозно. Веднага след това Хамрун пропусна. След центриране отляво топката стигна до Додо, който обаче не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В заключителните минути Левски наложи натиск, но до гол не се стигна. Така дойде ред на изпълнение на дузпи, в които Марин Петков вкара първата за софиянци, но Цунами и Кръстев пропуснаха следващите две, а гостите не допуснаха грешка.

Левски - Хамрун 1:2 (1:4 при дузпите)

0:1 Матю Гуиламиер - 78'
1:1 Цунами - 91'
1:2 Раян Камензули - 92'

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 17. Уелтън

Хамрун: 1. Хенри Бонело, 28. Хуан Корболан, 27. Огнейн Бйеличич, 91. Емерсон, 14. Родриго Калегари, 94. Раян Камензули, 6. Матю Гуиламиер, 12. Роко Прша, 3. Бруно Домингос, 63. Джони, 35. Игор Неделкович.