Емил Велев-Кокала е последният наставник, извел Левски до шампионска титла през 2009 г. За гърба си той има безброй мачове като играч и треньор срещу ЦСКА. Велев коментира пред Гонг чакания с голям интерес мач между Левски и ЦСКА тази неделя, както и представянето на двата отбора от началото на сезона. Той засегна и темата за националния отбор, след като беше обявен списъкът с повиканите играчи за предстоящите срещи с Гибралтар и Северна Македония от Лигата на нациите.
„Този мач има дълга история и тя показва, че моментната форма няма никакво значение. Много от срещите бяха спечелени от отбора, който не бе в ролята на фаворит. Това е една от причините да смятам, че Левски ще победи в неделя. Вярно, ЦСКА натрупа победи и самочувствие в efbet Лига, но пък не впечатлява с играта си.
Левски започна сезона с еуфория от спечелената Купа на България през май, но още в първия кръг имаше индикация, че нещата не са толкова розови. Мнозина определиха загубата от ЦСКА 1948 като случайна, но за мен тя показа, че нещата не са доизгладени. В последния кръг Левски падна и от Локомотив София, а съм сигурен че ще има още колебания. Но най-важното бе направено – публиката се върна на стадиона, вярва на отбора и това е изцяло заслуга на Станимир Стоилов.
За мен отпадането от малтийците в Европа беше повратния момент този сезон. Този неочакван харпун право в сърцето разклати сериозно психиката на отбора. Никой не очакваше тази загуба в този момент, затова и шокът беше голям. Но трябва да се знае, че дузпите са част от играта, а не лотария. Трябва да си подготвен за тях, защото много често мачовете се решават по този начин. А Левски не беше, както се случи и срещу Лудогорец за Суперкупата.
Иска ми се и съдията на мача в неделя да бъде на ниво, а не като колегите им на срещите в „Надежда“ и в Боисовата градина през уикенда. Защитникът на ЦСКА Иван Турицов не беше изгонен за фаул, на който в борбата му казват туш. Даже и не разбрахме, че в България също има ВАР. На другия мач пък съдията Железов пренебрегна подсказката на хората в буса и зачете победния гол на Локомотив Сф, дори и след като го изгледа шест пъти на монитора. А ръката на Кацаров се вижда и от самолет. И съм категоричен, че реферите не направиха грешки, които са част от играта, а сбъркаха умишлено.
Няма как да не подмина темата и с отношението на феновете на ЦСКА към част от легендите на клуба. Грозна, срамна работа. Никой не може да казва на някой как да си изкарва прехраната! Ама никой! Навремето Гибона игра в ЦСКА, но никой не каза нищо. Той си остава левскар завинаги, където и да е. Като мен. Сигурен съм, че тези грачещи фенове на „Армията“ дори не могат да четат. Иначе щяха да знаят кои са Любо Пенев, Стойчо Младенов, Ради Здравков и какво са направили за ЦСКА. Аз лично не знам кое е истинското ЦСКА и дали въобще не съществува. Но виждам, че 95 % от хората подкрепят отбора, който играе на „Българска армия“.
От видяното дотук по всичко изглежда, че Лудогорец пак ще е шампион. Отборът не влезе в групите на Шампионска лига, но е в Лига Европа и това пак е успех. Ще играе мачове до Нова година, а най-вероятно и след това. Жалко само, че българите в състава са много малко.
Чакаме и дебюта на националния селекционер Младен Кръстаич. Рано е за коментари, но не мога да не кажа, че съм изненадан от първите му повиквателни и най-вече от отсъствието на Чочев и Георги Миланов. Двамата има и качества, и опит, а показват и доста добри игри в първенството. В същото време в състава има момчета, които даже не играят в клубовете си. Затова си мисля, че на треньора доста му е подсказвано при този първи избор.“







Тежка катастрофа с ТИР-ове блокира пътя Славотин - Смирненски
Министър Шишков: Даваме старт на забравените магистрали, първата е Русе - Маказа
Откриха тяло на мъж със следи от насилие в Софийско
Мариан Лапушнеану срещу китаеца Зехао Жанг на SENSHI 31 Gladiators
Терзиев за Sofia2Go : Картата за градския транспорт влиза в мобилния ви телефон
Цените на пшеница и олио в света са нагоре, у нас недостиг няма да има
Тагарев за Украйна: Изходът зависи от руската икономика, а тя е в криза
Откриха мъртъв испанец в планината Олимп в Гърция след няколко дни издирване
Електромобилите и бензиновите коли се изравниха по продажби в Европа
Xiaomi губи по 5600 долара от всяка продадена кола
Как работи прогресивното електромеханично управление на Audi
Дизайнер възроди роторната Mazda RX-7
Историческа среща за влизане на Таекуондо в Юнеско се проведе в София
Рико Верховен иска реванш с Усик след спорното спиране в Гиза
Дейна Уайт се появи на корицата на TIME
Тайсън Фюри излиза на ринга на 1 август
Отбелязваме Световния ден на спешната медицина
Какво покрива здравната застраховка и кога си заслужава?
Какви форми на активност помагат за по-добро качество на живот и по-късно
Двама лекари от ИСУЛ бяха отличени за международни постижения в медицинската онкология
Коментари
Напиши коментар11:39 | 24 апр 2024 г.
11:40 | 18 сеп 2022 г.
09:13 | 18 сеп 2022 г.
09:11 | 18 сеп 2022 г.
09:09 | 18 сеп 2022 г.
09:05 | 18 сеп 2022 г.
19:29 | 15 сеп 2022 г.
15:32 | 15 сеп 2022 г.
06:04 | 15 сеп 2022 г.
02:41 | 15 сеп 2022 г.
Напиши коментар