Датчанин ще бъде силната фигура в Левски, ако се стигне до смяна на собствеността и мажоритарния пакет акции от ръцете на Наско Сираков премине в сейфа на компания, контролирана от сръбския магнат Драган Шолак. Това ще е Расмус Анкерсен. 39-годишният датчанин е главен изпълнителен директор и съосновател на „Спорт Рипъблик“, компанията под шапката на „Юнайтед груп“, която ръководи придобитите от „майката“ футболни клубове.
През последните седем години Анкерсен е работил като футболен директор. От 2015 до 2021 година ръководи отдела в Брентфорд, като завършва работата си с промоция на тима във Висшата лига за първи път от 74 години през май 2020 година.
През същия период от време Анкерсен е бил и изпълнителен директор в датския Мидтиланд, като е част от най-успешния период в историята на клуба, класирайки се за груповата фаза на Шампионската лига през 2020 година. По същото време в отбора бе бившият футболист на Левски Божидар Краев. Анкерсен е и автор на няколко книги за развитието на таланти, включително „Ефектът на златаната мина“ и „Глад в рая“. Той все още има дял в Брентфорд и Ankersen INC Ltd.
Именно Расмус Анкерсен е човекът, който вече е провел разговори със Станимир Стоилов. Той се е поинтересувал от какво се нуждае треньорът, за да върви Левски във възходяща линия.
Интересното е, че датчанинът дърпа конците във всички клубове, които са собственост на „Спорт Рипъблик“. Той има водеща роля както в английския Саутхемптън, така и в турския Гьозтепе. Ще бъде с такава и на „Георги Аспарухов“.
Сделката за собствеността на Левски е на финалната права. А сегашният собственик Наско Сраков вече обяви, че е на път да изстреля клуба в друга орбита, явно визирайки точно нея.







Поскъпване на храните за Бъдни вечер тревожи българите
Цветлин Йовчев: Политиците дължат на обществото честни избори
Чолаков: Борисов предпочита да отстъпва, кабинетът "Желязков" беше сред най-компетентните
Тихомир Безлов: Големият проблем за политиката в страната ни е, че няма устойчивост
Максимумът на метеорния поток Геминиди за 2025 г. ще настъпи утре
Станишев: Никога не бих оставил страната в такава ситуация
Нищо драстично не се случва с цените на имотите у нас, няма балон
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
Турнирът за Купата на корейския посланик събра спортния, обществен и бизнес елит в Самоков
Бетербиев: Пулев е много опитен и затрудни Гасиев
Ебани Бриджис се завръща на ринга с мач в Пуерто Рико
Ван Стенис защитава титлата си срещу Фабиан Едуардс на дебютната гала на PFL в Мадрид
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар19:14 | 30 ное 2022 г.
18:10 | 30 ное 2022 г.
18:09 | 30 ное 2022 г.
17:59 | 30 ное 2022 г.
16:26 | 30 ное 2022 г.
15:19 | 30 ное 2022 г.
14:28 | 30 ное 2022 г.
11:58 | 30 ное 2022 г.
11:49 | 30 ное 2022 г.
11:30 | 30 ное 2022 г.
Напиши коментар