Левски постигна трета поредна победа по време на лятната си подготовка.

В Правец "сините" обърнаха с 3:1 Марица, като пловдивчани поведоха чрез Станислав Маламов в 42-ата минута, но само 60 секунди по-късно Асен Чандъров изравни резултата.

След почивката хората на Николай Костов стигнаха до още два гола, дело на Илиян Стефанов (47) и Роналдо (79).

Преди това Левски се наложи с 2:1 над Пирин Благоевград на "Герена" и отново 2:1 над Етър Велико Търново, но вече в Правец.

Следващата контрола на Левски е насрочена за събота от 18.00 часа. Съперник е кипърският гранд АПОЕЛ Никозия, което ще е и най-сериозната проверка на 26-кратния шампион на България по време на летния лагер.

В първия кръг от новия сезон в първенството Левски се изправя срещу ЦСКА 1948 на стадион "Георги Аспарухов". Двубоят ще се играе в събота, 15 юли, от 18:45 часа.

Левски започна със система на игра 4-3-3, като в центъра на защитата бяха Келиан ван дел Каап и Кристиан Димитров. В средата на терена действаха Асен Чандъров, Дейвид Михалев и Илиян Стефанов, а напред капитанът Ивелин Попов бе помаган по крилата от Кристиян Йовов и Преслав Бачев. В тима започнаха трима юноши - Михалев, Йовов и Бачев.

Първата опасна атака бе за Левски в седмата минута, когато Преслав Бачев изведе Ивелин Попов отдясно, който центрира остро, но топката бе избита в корнер. След изпълнението му Кристиан Димитров игра с глава, но прати топката над напречната греда.

"Сините" биха няколко корнера в първите минути, като направи впечатление, че залагат упорито на късото изпълнение. При един от тях Ван дер Каап се озова на добра позиция, но от въздуха прати топката над напречната греда.

Мартин Газиев отправи първи удар за Марица от фаул, но топката срещна стената от "сини" играчи. Малко по-късно Веселин Марчев от пловдивския тим стреля към вратата, а топката се отби в гърба на съотборника му Сали Садъков и излезе в аут.

В 28-ата минута Галчев изведе Илиян Стефанов, който стреля с левия крак покрай десния стълб на вратата на Марица.

В 41-вата минута на двубой Станислав Маламов от Марица бе оставен абсолютно сам  в малкото наказателно поле на Левски и с много лек, но точен удар плъзна топката в левия долен ъгъл на вратата на Иван Андонов за 1:0.

Две минути по-късно Левски изравни. При центриране на Галчев отдясно, Илиян Стефанов свали топката с глава, а Асен Чандъров отблизо я засече за 1:1. В добавеното време на първата част Галчев стреля фронтално срещу вратата, а вратарят Начев изби.

В 47-ата минута "сините" направиха пълен обрат, след като Илиян Стефанов с глава отблизо не остави шансове на вратаря на пловдивчани Начев.

В 58-ата минута Танчев от Марица видя, че вратарят на Левски Андреев е излязъл напред и опита да го прехвърли от центъра, като топката се отби в десния стълб и се върна на терена.

След час игра на терена се появиха като резерви за Левски Уелтън, Роналдо, Рикардиньо, Жереми Петрис, Асен Митков и Андриан Краев, който взе капитанската лента. Така "сините" заиграха с по-голяма част от титулярите си до края на мача.

След малко повече от час игра удар на Рикардиньо от Левски бе спасен от вратаря Начев.

В 71-вата минута Рикардиньо пресече пас на вратаря на Марица, но вместо веднага да стреля в опразнената врата, потърси подаване към Ел Джемили и топката бе избита от защитник.

В 78-ата минута Петрис изпълни тъч отдясно, Рикардиньо свали топката с гърди към Ронадло, който със силен диагонален удар я заби под напречната греда - 3:1.

В 89-ата минута Марин Петков върна топката от аутлинията, Митков я насочи към вратата, но защитник на Марица изби пред голлинията. Веднага след това Марин Петков стреля от движение с левия крак, а резервният вратар на пловдивчани Петков изби над гредата в корнер.

Последната проверка на отбора на Николай Костов е срещу кипърския АПОЕЛ Никозия в събота от 18:00 часа.

Левски - Марица 3:1

Голмайстори: 0:1 Станислав Маламов (42), 1:1 Асен Чандъров (43), 2:1 Илиян Стефанов (47), 3:1 Роналдо (79)

Левски: 99. Иван Андонов (46- 1. Пламен Андреев), 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (46-33. Хосе Кордоба), 6. Вандерсон Цунами (63-88. Марин Петков), 22. Патрик-Габриел Галчев (63-2. Жереми Петрис), 77. Дейвид Михалев (32-71. Антоан Стоянов, 63-8. Андриан Краев), 20. Асен Чандъров, 16. Преслав Бачев (46-77. Дейвид Михалев, 63-7. Роналдо), 10. Ивелин Попов (63-11. Джавад Ел Джемили), 21.Кристиян Йовов (63-17. Уелтън), 14. Илиян Стефанов (63-9. Рикардиньо)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 17. Уелтън, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Марица: 33. Петър Начев, 4. Мирослав Пушкаров, 9. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 23. Соломон Джеймс, 24. Ифеани Дейвид, 15. Христиан Димитров, 18. Георги Трифонов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев
Резерви: 26. Виктор Петков, 20. Йордан Пейчинов, 29. Атанас Ташолов, 3. Христо Цветков, 90. Петър Атанасов, 77. Стефан Попов, 13. Милен Танчев, 11. Олджай Алиев, 6. Наско Христев, 19. Ангел Пеев, 8, Сали Садъков