Галерия

Левски - ЦСКА, среща от Първа лига на България, начало 14.45 часа.

Последните 10 срещи на Левски във всички турнири: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба. От тях 5 победи и 1 равенство в последните 6 домакинства.

Последните 10 срещи на ЦСКА във всички турнири: Общо 8 победи и 2 загуби. От тях 2 победи и 1 загуба в последните 3 гостувания.

В последните 10 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите имат 4 победи и 4 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

В състава на Левски има голяма изненада. Титуляр започва Иван Андонов за сметка на Пламен Андреев, чието представяне на приливи и отливи му коства титулярното място. Келиан ван дер Каап действа в халфовата линия, в центъра на защитата Николай Костов поставя Хосе Кордоба и Кристиян Димитров. В предни позиции действат Джавад Ел Джемили, Евертон Бала и Рикардиньо. Променитеса продиктувани заради отсъствието на контузените Асен Митков, Фабио Лима и Илиян Стефанов, както и на наказания Марин Петков.

ЦСКА започва в защита с Браян Кордоба и Енес Махмутович, Юрген Матей излиза с капитанската лента. В атака играят Фернандо Каранга и Матиас Фаетон, подпомагани от новрежкия тризъбец Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц. Аут за "червените" са Християн Петров, Мартин Стойчев и Иван Турицов, които са с травми, а Амос Юга е наказан. За втори път в историята на мач №1 у нас "армейците" излизат без нито един българин в титулярния си състав.

Двата отбора влизат във Вечното дерби в лошо състояние. В последния кръг Левски допусна най-тежката си загуба в първенството през новия век след 1:5 от Лудогорец в Разград. От своя страна ЦСКА почти изгуби шансове за титлата, след като падна с 1:2 от Локомотив Пловдив насред София.

Левски – ЦСКА

Левски: 99.  Иван Андонов, 5.  Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8.  Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 33.  Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров
Треньор: Николай Костов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (К), 13. Браян Кордоба, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 11.Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга
Треньор: Нестор Ел Маестро

София, национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов (Варна)
ВАР: Георги Кабаков (Варна)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

6' Без интересни положения в началото на Вечното дерби.

9' Първо напечено положение в мача. Бусато излиза да избие в тъч и Рикардиньо го изпълнява бързо. Подава в наказателното поле към Евертон, който овладява и стреля от малък ъгъл, но в аут.

11' Бърз отговор на ЦСКА. Фаетон стреля, но Андонов със стабилна намеса избива.

14' ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЦСКА! Линдсет вкарва, но голът е отменен за игра с ръка на норвежеца.

16' Претенции на Левски за дузпа за фаул на Бусато срещу Галчев. Такава не е отсъдена и съдиите взимат ново правилно решение в напечен момент.

20' ШАНС ЗА ЦСКА! Линдсет извежда Каранга във вратарското поле и нападателят на ЦСКА стреля. Младият вратар на Левски Андонов обаче е отлично пласиран и избива.

24' Фаул за ЦСКА на опасна позиция. "Червените" искат Андонов да бъде изгонен, но вратарят получава само жълт картон.

26' Ударът на Хайнц среща стената.

35' Удар на Каранга, Андонов избива.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

56' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Страхотен пробив на Ел Джемили през трима, стига фронтално срещу вратата, но ударът му е слаб и излиза в аут.

61' ГООООЛ! ЦСКА повежда! Грешка в защитата на Левски! Кордоба и Андонов не се разбраха и излезлият напред вратар изчисти. Топката попадна право на крака на Хайнц, който с чудесно прехвърлящо изпълнение откри резултата!

65' ЦСКА ИЗПУСКА ДА ВКАРА ВТОРИ ГОЛ! Хайнц е изведен на чиста позиция и стреля по земя, но Андонов спасява!

68' Опасен удар на Рикардиньо излиза в аут.

73' Остро подаване на Хайнц, но няма кой да го засече.

75' ПОРЕДЕН ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Каранга е изведен на чиста позиция и стреля, но отново Андонов спасява!

78' ГООООООЛ! ЦСКА повежда с 2:0 с гол на Каранга! Андонов спаси удар на Скаршем по чудесен начин, но при добавката бразилската звезда на "червените" вкарва на празната врата!

90+4 НОВ ШАНС ЗА ЦСКА! Асприля е на чиста позиция, но ударът му среща гредата!

90+6 Край на мача! ЦСКА печели Вечното дерби срещу Левски с 2:0!