Пред около 4000 зрители ЦСКА победи много трудно с 2:0 Чико Бяла в Пазарджик в мач от 6-ия кръг на Югозападната "В" група.

Двата гола в мача отбеляза резервата Костадин Хазуров от дузпа в 59-ата минута и в 89-ата. "Червените" уцелиха и няколко греди, направиха множество пропуски, а гол на Преслав Йорданов в края на първото полувреме правилно беше отменен. Чико също имаше добри шансове, но опитният Стоян Колев изигра силен мач.

Така възпитаниците на Христо Янев продължават със 100%-вия си актив в аматьорската дивизия и има пълен актив от 18 точки при голова разлика 24:0.

Столичани можеха да поведат в 13-ата минута, когато Борис Галчев центрира от корнер и Йордан Йорданов засече с глава, но не намери целта. 120 секунди след това Николай Цветков се опита да изненада вратаря на Чико Петър Стоичков с бомбен шут от разстояние, но безуспешно.

След половин час игра Цветков не вкара като по чудо. Той получи страхотен пас отдясно, напредна и излезе сам срещу Стоичков, но си поведе твърде много топката и вратарят излезе и изчисти.

В следващите минути натискът на ЦСКА стана убийствен и Йорданов стреля от малък ъгъл в дясната греда. След това топката мина успоредно на голлинията на направилият отличен мач Стоичков успя да я улови.

В 35-ата минута Чико също показа зъби. Виктор Райчев изведе а Деян Бекяров, футболистът на Бяга надбяга защитата на гостите и шутира мощно. Стоян Колев обаче с перфектна намеса спаси.

3 минути след това Галчев засече с глава центриране отляво, но отново гредата спаси "сините". До края на полувремето Стоичков отрази още няколко към вратата си.

На почивката Янев взе мерки и пусна в игра Хазуров, който заигра рамо до рамо с Йорданов в предни позиции. Така се стигна до 58-ата минута, когато Йордан Михайлов спъна в наказателното поле Йорданов и главният съдия без да се замисля посочи бялата точка. Зад топката застана Хазуров и не сбърка – 1:0 за ЦСКА.

До края "армейците" уцелиха още една греда, пропуснаха още положения, в 89-ата минута Хазуров оформи крайното 2:0, след като беше точен на празна врата с глава

Чико – ЦСКА 0:2

0:2 Хазуров (60-д, 89)

Чико: 12.Петър Стоичков, 8. Голашин, 5. Петров, 2. Банчев, 4. Чолов, 99.Йордан Михайлов, 14. Милушев, 19. Велев, 13. Стоянов, 29.Николай Манчев (37-Чочков), 11.Деян Бекяров (53-Димитър Дечев)

ЦСКА: 12.Стоян Колев, 25.Ангел Грънчов (21 - 3.Кирил Динчев), 4.Божидар Чорбаджийски, 21.Виктор Райчев, 17.Милен Кикарин, 13.Йордан Йорданов, 8.Борис Галчев, 14.Самир Аясс (72 - 16.Петър Витанов), 22.Николай Цветков (46 - 24.Костадин Хазуров), 11.Павел Головодов, 9.Преслав Йорданов

Стадион: "Георги Бенковски"
Съдия: Димитър Буров
Жълти картони: Велчев, Йордан Михайлов (Чико Бяга); Преслав Йорданов, Милен Кикарин, Божидар Чорбаджийски (ЦСКА)