ЦСКА прегази с 8:1 носителя на Купата на Македония Шкендия Тетово.

Пред публиката на стадион "Българска армия" бяха представени и новите попълнения Фернандо Каранга, Николай Бодуров, Кевин Меркадо и Кевин Кубемба.

Това е и най-резултатната победа за "червените" от предсезонната им подготовка.

Македонците откриха първи резултата, но до почивката домакините вкараха цели шест попадения.

Домакините демонстрираха атрактивна игра, а част от новите записаха първите си попадения с екипа на тима.

Срещата започна нервно и в 5-ата минута македонците получиха директен червен картон, след като Бойко удари с лакът играч на ЦСКА и реферът Николай Йорданов го натири директно.

В 16-ата минута Ибраими откри за гостите, след като бе намерен добре до вратата на Китанов и не сгреши.

В 25-ата минута обаче Рафа Перес изравни след грешка в защитата на гостите, а две минути след това ЦСКА направи обрата в мача пълен. След поредната статична ситуация пред вратата на Шкендия този път точен бе Дюлгеров.

В 33-ата минута Каранга се разписа за сефте с фланелката на тима. Той бе намерен от Кулма на празна врата и не сгреши.

В 37-ата минута Руи Педро с удар от движение направи резултата 4:1 в полза на домакините, а две минути след това Пинто добави още едно попадение на сметката на тима си.

В 40-ата минута Пинто реализира страхотен гол успоредно на вратата, почти от аутлинията, и покачи на 6:1, а след почивката паднаха само още два гола в полза на домакините.

В 67-ата минута Десподов надбяга отбраната на гостите и без проблеми реализира, а в 73-ата минута Меркадо откри головата си сметка за ЦСКА и оформи крайния резултат.

ЦСКА-СОФИЯ - ШКЕНДИЯ 8:1

голмайстори: 0:1 Ибраими (18), 1:1 Рафа Перес (27), 2:1 Дюлгеров (29), 3:1 Каранга (34), 4:1 Педро (39), 5:1 Пинто (40), 6:1 Педро (41), 7:1 Десподов (65), 8:1 Меркадо (72)

Стартови XI на ЦСКА: Георги Китанов (в), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Рафаел Перес, Антон Недялков (к), Петрус Бумал, Рубен Пинто, Руи Педро, Густаво Кулма, Арсенио Нунеш, Фернандо Каранга.

РЕЗЕРВИ: Александър Конов (в), Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба, Румен Руменов, Кирил Десподов, Никола Колев, Александър Георгиев, Милчо Ангелов.