ЦСКА успя да изхвърли Осиек от Лига Европа и е в третия квалификационен кръг на турнира, след драма с дузпи в Хърватия.

Домакините взеха реванша с 1:0, което доведе до продължения. В тях не се стигна до нови голове и така последваха дузпите.

При тях "армейците" показаха по-здрави нерви и заслужено са в следващия кръг на Лига Европа. Там съперник ще бъде Зоря Украйна. Първата среща е на 8 август в България.

Домакините от Осиек започнаха силно срещата и още в 3-ата минута Черниаускас отрази удар от пряк свободен удар на Бочкай. След четвърт час игра Жанио Бикел върна рисковано към своя вратар, но той изпревари в последния момент Пил.

ЦСКА създаде напрежение пред противниковата врата още в следващата атака. Тиаго Родригес получи пространство и стреля, а ударът му мина встрани от целта.

Осиек бе близо до откриване на резултата в 24-ата минута. Бочкай центрира към Шорша, но неговият удар с глава мина покрай лявата греда.

В 28-ата минута хърватите поведоха, след като Майсторович надскочи Нуно Томаш и с глава прати топката в близкия ъгъл на Черниаускас. До края на полувремето Диего Фабрини пробва да изненада от разстояние Ивушич, но без успех.

В третата минута от допълнителното време Нуно Томаш прати топката в мрежата на Осиек, но попадението бе отменено поради засада.

ЦСКА стартира силно втората част и Али Соу пропусна да изравни в 50-ата минута. Нападателят си освободи пространство на границата на наказателното поле, като силният му удар мина на близо до дясната греда.

В 62-ата минута Марин Пил проби през центъра на армейската защита, а плътният му удар по тревата мина на косъм от целта.

Футболистите на Люпко Петрович отново създадоха добра възможност, която бе пропиляна от Диего Фабрини. До края на редовното време Осиек държеше инициативата, но не стигна до нищо повече от няколко мелета.

Първата ситуацията в допълнителните 30 минути бе за Осиек. Бочкай посрещна с коварен удар отбитата от ъглов удар топка, която премина на сантиметри от гредата.

ЦСКА получи златен шанс да реши нещата в своя полза в 105-ата минута, но Али Соу пропусна останал сам срещу вратаря. Двата отбора смениха полетата си, а ЦСКА тръгна ударно.

Армейците организираха бърза контраатака, която мина през Тиаго, който подаде към Али Соу, който обаче загуби елементарно.

В 110-ата минута Тони Уот нахлу в наказателното поле и бе съборен от Шутело, но съдията Роберт Шьойгенхофер даде знак играта да продължи.

В заключителните минути ЦСКА опита да промени изхода. Али Соу отново имаше шанс и за пореден път не взе правилното решение.

Осиек - ЦСКА 1:0 в редовното време и продълженията, при дузпите 3:4

Голмайстор: 1:0 Анте Майсторович (28)