ЦСКА се издъни при визитата на Дунав в Русе и врътна реми 1:1 в среща от 7-ия кръг на efbet Лига.

Гостите започнаха мача ударно и изпуснаха няколко добри шанса през първото полувреме, а домакините изненадващо стигнаха до гол при първата си опасност, който бе дело на Стефан Христов в 41-ата минута.

За гостите изравнителното попадение бе дело на дежурния голмайстор на тима Евандро, който бе точен в 68-ата минута и спаси тима си от резил.

Новото попълнение на "червените" Мазику дебютира, след като влезе на мястото на Уот за последните пет минути от редовното време.

След този мач ЦСКА е на 5-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато русенци са 11-и с актив от 7 точки.

Срещата започна доста активно за гостите, които играеха почти през цялото първо полувреме в половината на своя русенски опонент.

В 11-ата минута Соу отправи далечен удар, но топката профуча покрай страничната греда.

Броени минути след това ЦСКА създаде още едно положение, след като Соу бе изведен отлично от Евандро в наказателното поле, но Макенджиев успя да спаси неговия удар.

В 19-ата минута ЦСКА имаше нов шанс. След грешка на Колев топката попадна в Соу и той стреля опасно, но стражът на Дунав отново спаси.

Поредният шанс за гостите бе в 31-ата минута, когато Соу овладя топката на гърди и стреля мощно по посока противниковата врата, но Макенджиев се намеси отлично.

При първата си опасна ситуация обаче домакините стигнха до попадение в 42-ата минута.

Стефан Христов се възползва от нескопосана грешка на Тиаго и с удар покрай Черниаускас от няколко метра успя да реализира.

Второто полувреме започна с изненадващ шанс за Дунав и в 48-ата минута Ахмедов бе намерен от Инкоом в наказателното поле, но нападателят не съумя да стреля добре.

Пет минути след това Занев изненада Макенджиев директно от ъглов удар, но стражът се справи добре.

В 55-ата минута Росен Колев предотврати изравнителен гол, след като изчисти топката от голлинията, а малко след това ЦСКА стигна до още един шанс, но удар на Евандро премина покрай страничната греда.

В 68-ата минута Евандро изравни за ЦСКА, след като бе намерен от Малинов в наказателното поле и матира Макенджиев, а броени минути след това гостите направиха двоен пропуск и пропуснаха да стигнат до пълен обрат.